Apple, yağmalanan telefonları blokladı: Mağazaya geri götürün!

Apple’dan telefonlarını yağmalayanlara kötü haber! ABD’de ırkçılık karşıtı protestoları fırsat bilen yağmacıların çaldıkları telefonlar kilitlendi! Mağazalardan çalınan telefonlar açıldığında ekranında, “Cihaz bloke edilmiştir. İzleniyorsunuz. Apple mağazasına geri dönün.” yazısı belirdi.

ABD’de George Floyd’un polis şiddetine maruz kalarak öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler sürüyor. Çok sayıda noktaya yayılan gösterilerde güvenlik güçleri ile eylemciler karşı karşıya geliyor. Bu durumdan yararlanan yağmacılar ise mağazaları talan etmeye başladı. Dükkanların kapı ve camlarını kırarak içeri giren yağmacılar, içeride ne var ne yok toplayarak kayıplara karışıyor. ABD’li teknoloji devi Apple’ın New York, Philadelphia, Los Angeles ve Washington’daki mağazaları da bu süreçten nasibini alanlardan.

Ancak telefon ve elektronik eşyaları çalan yağmacılar Apple’ın kötü bir sürpriziyle karşılaştı. New York Post’un sosyal medyadaki görüntülere dayandırdığı haberine göre Philadelphia’da çalınan bir telefonun ekranında, “Lütfen Walnut Street’teki Apple’a geri dönün. Bu cihaz bloke edilerek izlemeye alınmıştır. Yerel yetkililer alarma geçirilecektir” yazısı belirdi.
Apple’ın özel bir yazılım sayesinde cihazları takip ettiği ve çalınmalara karşı bu yöntemi kullandığı öne sürüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin