Antalya’da kar yolları kapadı, Adıyaman’da sel ve toprak araçları yuttu

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle başlayan yağışlar Adıyaman’da dolu ve sele, Antalya’da kara dönüştü.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, dün gece etkili olan sağanak, sele neden oldu. Taşkın nedeniyle dağdan kopan kaya ve toprak yığınının üzerine devrildiği park halindeki araçları adeta sel sularının taşıdığı topraklar yuttu. Antalya’da ise Ekim ayında yağan kar Antalya-Konya karayolunu ulaşıma kapadı.

ADIYAMAN 3 GÜNDÜR SEL VE DOLU İLE UĞRAŞIYOR

Sağanak yağış ve dolu 3 gündür Adıyaman’da etkisini sürdürüyor.  Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi Meydan köyünde, sele yol açan sağanak nedeniyle toprak kayması meydana geldi. Meydan köyünün muhtarı Ali Vargi, sağanak nedeniyle dağlık kesimden köye sel geldiğini belirterek, “Gece meydana gelen sel ile birlikte dağlardan gelen taş ve topraklar korucu kulübesine ulaştı. Burada 2 korucumuza ve 1 köylümüze ait araçlar hasar gördü. Köy çeşmemiz ve köylülerimize ait arazilerde hasar oluştu. Can kaybı olmadığına şükrediyoruz” dedi.

EKİMDE KAR YAĞDI, ANTALYA-KONYA KARAYOLU TRAFİĞE KAPANDI

Antalya’nın Akseki ilçesine bağlı Alacabel’de yoğun kar yağışı nedeniyle akşam saatlerinde Antalya- Konya karayolu ulaşıma kapandı. Bölgede araçlarıyla mahsur kalanların kurtarılması için ekipler çalışma başlattı.

Antalya’nın Akseki ilçesi ile Konya’nın Seydişehir ilçesi arasındaki 1825 rakımlı Alacabel mevkisinde akşam saatlerinde yoğun kar yağışı başladı. Yer yer tipi şeklinde etkisini sürdüren yoğun yağış sonrası Antalya- Konya karayolu ulaşıma kapandı.

Bölgede araçlarıyla mahsur kalanların kurtarılması için polis, jandarma ve karayolları ekipleri çalışma başlattı. Antalya- Konya yönüne gitmek isteyenler Cevizli- Beyşehir karayolu istikametine yönlendiriliyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin