Ahmet Burhan yemek yemeyi bıraktı, kendini tutmakta da zorlanıyor

Yurt dışı yasağı olan annesine pasaport verilmemesinden dolayı iki hafta önce Almanya’ya tedavi için babaannesiyle birlikte giden kanser hastası 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’ın sürecinde ilerleme kaydedilemiyor. Bundaki temel sebeplerden biri de annesinin tedavi sürecinde Ahmet’in yayında bulunamaması.

Anne özleminden dolayı zor günler geçiren ve durumu daha da kötüye giden  Ahmet Burhan, yemek yemeyi bıraktı ve kendini tutmakta zorlanıyor.

Her gün annesiyle telefonda konuşan Ahmet Burhan her defasında annesini yanında görmek için ağlıyor. Bu anlardan birini kayda alan Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç oğluna teselli vermeye çalıştığı görülmüştü. Anne Ataç oğluna, “Oğlum ben de seni çok özledim. Geleceğim vallahi. Tamam anneciğim geleceğim, hem de Fatma Betül ile birlikte geleceğim.” demesi yürekleri dağlamıştı.

Gergerlioğlu: Ahmet’in annesine yönelik yurtdışı yasağı kaldırılmalı

İnsan Hakları Savunucusu, HDP Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, AhvalPod’da Ahmet Burhan Ataç’ın yaşadıklarını anlattı.

“Baba Harun Yahya Ataç, KHK ile öğretmenlikten ihraç edildi ve tutuklandı. Anne Zekiye Ataç da eşi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ancak anne Ataç hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Bir süre sonra Ataç ailesinin sekiz yaşındaki çocukları Ahmet Burhan Ataç’a kemik kanseri teşhisi konuldu. Ağır bir ameliyat geçiren ve kemoterapi süreci geçiren Ahmet, şu an dokuz yaşında.”

“Ahmet’in tedavisi için Almanya’ya gitmesi gerekiyordu. Ancak Ahmet, annesi yurtdışı yasaklı, babası da cezaevinde olduğu için annesi ve babası olmadan Almanya’ya gitmek zorunda kaldı. Ahmet’in yanında sadece 70 yaşındaki babaannesi var. Anne Zekiye Ataç, çocuğunun tedavi sürecinde yanında olmak için yurtdışı yasağının kalkmasını talep ediyor.”

Gergerlioğlu, anne Zekiye Ataç’ın yurtdışı yasağının kaldırılması gerektiğini belirtiyor.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin