Ankara’da polis şiddeti: Öğrenciler darp edilip ters kelepçe takıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyım rektör olarak atanmasının ardından başlayan eylemlerde Boğaziçili öğrencilere destek olmak için Ankara’da basın açıklaması yapmak isteyen üniversitelilere polis müdahale etti. Polis, çok sayıda öğrenciyi yere yatırarak ters kelepçe taktı.

Ankara’da, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek olmak için Kızılay’da basın açıklaması yapmak isteyen üniversitelilere polis müdahale etti.

Biber gazı da kullanılan müdahale sırasında yere düşen öğrencilerin olduğu da görüldü. Gözaltına alınırken darp edilen öğrencilere polis ters plastik kelepçe takıp yere yatırdı. Polisin müdahalesine tepki gösteren bazı vatandaşlar da polis tarafından uzaklaştırıldı.

1 YORUM

  1. Iç savaşa sürükleniyor ülke. Ancak halen yok Gezi’ye destek vermedin, yok “yetmez ama evet dedin”, yok “FETÖ cüsün”, yok “siz de şunları yaptınız”, yok “biz rektörü değil atama yöntemini protesto ediyoruz”….. diyorlar. Ben de sadece şunu söylüyorum, kim yaptığı anlaşmaya ihanet ediyorsa bedelini ödeyecek, ben ya da sen farketmez.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin