Ankara’da kaçırılmak istenen öğretmen o anları anlattı: Başıma geleceklerin sorumlusu devlettir

Ankara Eryaman’da siyah transporter ile kaçırılmak istenen Hayrullah Narin o anları anlattı. Kendisini kaçırmak isteyenlerin kullandığı siyah transporter tipi aracı fotoğraflayan Narin, “Başıma gelecek her şeyden devlet sorumludur” dedi.

Eğitim-Sen üyesi öğretmen Hayrullah Narin, KHK’lı aktivist Cemal Yıldırım’ın yayınladığı videoda, ”Birisi merhaba Hayrullah hocam deyip gayri ihtiyari elimi sıktı. Polis olduklarını söyleyip minibüse binmemi istediler. Kesinlikle minibüse binmeyeceğimi söyledim. Avukatımı arayacağımı söylediğimde kolumdan çekiştirdiler.” ifadelerini kullandı.

Market önündeki kalabalığı görünce “İmdat beni kaçırıyorlar, adım Hayrullah” diyerek bağırdığını belirten Narin, kendisini kaçırmak isteyenlerin bunun üzerine paniklediği söyledi. Narin o esnada aracın fotoğraflarını çekme fırsatının olduğunu belirtti.

BAŞIMA GELECEKLERDEN DEVLET SORUMLUDUR

Açıklamasında Eğitim-Sen üyesi olduğuna işaret eden Hayrullah Narin, can güvenliğinden endişe duyduğunu belirterek, “Küçük bir kızım var. Başıma gelecek her şeyden devlet sorumludur” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin