Ankara’da kaçırılan Yusuf Bilge Tunç’tan bir yıldır haber yok: Ailesi yardım istiyor

Ankara’da bir yıl önce, 6 Ağustos 2019 tarihinde kaçırılan Sanayi Bakanlığı eski çalışanı KHK’lı Yusuf Bilge Tunç’un ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor. Hiçbir devlet kurumundan Tunç hakkında bilgi alamayan aile yardım bekliyor.

3 çocuğu, eşi, anne ve babası yaşlı gözlerle Yusuf Bilge Tunç’un bulunmasını istiyor.

Tunç’un annesi Fatma Tunç, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda sosyal medyadan yayınladığı bir videoyla oğlunun ortaya çıkarılmasını istemişti.

Anne Fatma Tunç o videoda, “Oğlumdan dokuz buçuk aydır haber alamadım. Çok perişanız, çok üzgünüz, çok endişeliyiz. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Her gün bir haber bekliyoruz acaba bugün mü bir haber gelir yarın mı bir haber gelir diye bekliyoruz. Torunlarım, gelinim perişan durumda. Eşimin ruh sağlığı bozuldu. Hepimiz çok kötü durumdayız. Yetkililerden rica ediyoruz, ne olur bize bir haber verin.’’ ifadelerini kullanmıştı..

Yusuf Bilge Tunç’un arabası 12 ay önce Ankara GIMAT’ta bulunmuştu. Ailesi hemen polisi çağırdı. Ancak polis “Arabayı bırakmış, kaçmıştır. Burada kameraları izleyin, gelir!” diyerek olayla ilgili soruşturma yapmamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin