Android telefon tercih etmek için 25 sebep

Akıllı telefon alacaksınız, çevrenizden devamlı duyduğunuz Android ve iPhone rekabeti yüzünden birçok kişi gibi siz de kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar konusunda kafasında soru işaretleri olanlar bu 25 maddeyi okuyunca fikrini değiştirebilir.

 1. SD Kart ile depoları son teknoloji ile 2 TB’a kadar arttırılabiliyor. (Tabi 2 TB SD Kart bulursanız)
 2. Değiştirilebilir batarya ile yanınızda yedek batarya taşıyabilirsiniz.
 3. Android kullanan birçok telefonda kızılötesi var ve bunu kumanda olarak kullanabiliyorsunuz.
 4. Android dosyalar uygulaması cihazların ekran görüntüleri, indirilen resimler ve resimleri ayrı klasörler halinde sizlere sunarak belli bir düzen sağlar.
 5. OTG kablosu kullanarak klavye fare takabilir ya da harici USB Disk’inizi bağlayıp dosyalarınızı bir bilgisayar gibi kontrol edebilirsiniz?
 6. İtunes ve İphoto gibi programlara ihtiyaç duymadan dosyanızı alıp verebilirsiniz ve rahatlıkla istediğin yerden müzik indirip telefonunuz da rahatlıkla dinleyebilirsiniz?
 7. Android telefonunuzu şarj etmek için herhangi bir mikro-USB kablosunu kullanabilirsiniz. Ancak iPhone şarj etmek istiyorsanız, Apple’ın tescilli “Lightning” kablosunun olması gerekiyor.
 8. Google Play Store web sitesinden doğrudan telefonunuza uygulamalar indirmenize olanak sağlar. Ancak bir tarayıcıda bir iPhone uygulaması aradığınızda, indirmek ve yüklemek için iTunes veya App Store kullanmanız gerekiyor.
 9. Aynı Android tablet üzerinde bilgisayarlardaki gibi birden fazla kullanıcı hesabı açabilirsiniz. Ancak iPad’de bunu yapamazsınız çünkü tek kullanıcı ile sınırlıdır.
 10. Apple’ın Maps uygulaması Google’ınki kadar iyi değil ve bir iPhone’da varsayılan harita uygulamasını Google Maps yapamazsınız.
 11. iPhone’un kilidini sadece parmak izi veya şifre ile açabilirsiniz. Ancak Android cihazlarda, desen veya yüz kilidi de dahil olmak üzere birçok ek seçenekler var.
 12. Android cihazınızda ana ekrana widget ekleyebilir ve Android bir telefonu iPhone’a göre daha fazla özelleştirebilirsiniz.
 13. Android telefonlar iPhone gibi, ana ekranlarından birinde tüm uygulamaları tutmak için sizi zorlamaz.
 14. Android telefonların birçoğunun üzerinde, Bir bilgisayar kullanıyor gibi bir kerede birden fazla uygulamaları açıp görebilirsiniz.
 15. Eğer bir Android telefonunuz varsa, üst kısımdaki bildirim çubuğunda bildirimlerinizi her zaman daha kolay kontrol edebilir, mesajlara direk cevap verebilir ve hatırlatmalarınızı görebilirsiniz.
 16. Fiyatları iPhone’lardan daha ucuz olmasına rağmen çoğu modelde daha fazla özellik vaat ediyor.
 17. Tema desteği ile farklı özelliklerde işinizi kolaylaştıran veya görselliği arttıran Launcher’lar kurabilirsiniz?
 18. Arka planda çalışan uygulamaları iPhone gibi saklamadığı için hangileri açık kaç saattir açık görüp bunları batarya tüketmemesi için sonlandırabiliriz.
 19. Çok fazla ürün alternatifi olduğu için sizlere dayatma olmaksızın istediğinizi seçebilirsiniz
 20. Bildirim çubuğundaki Widget’ları istediğiniz gibi düzenleyebilme imkanınız var.
 21. Bir yazı site veya fotoğraf paylaşmak istediniz paylaşma seçenekleri iphone kadar kısıtlı değildir.
 22. Cihazın depolama alanında yer açmak gereksiz verileri temizle konusunda oldukça pratiktir ve uygulamaların Önbelleklerini temizleyerek daha çok alan açabilir.
 23. Uygulamaları ve boyutu yüksek oyunları sd karta taşıyabilirsiniz?
 24. Torrent’ten dosya indirmek için PC’ye ihtiyacınız yok Android ile torrent indirebilirsiniz
 25. İstediğiniz telefona veya bilgisayara Bluetooth veya Wireless kullanarak dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin