Anayasa Mahkemesi’nden Osman Kavala kararı

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Osman Kavala’nın hak ihlali başvurusunu reddetti. Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Osman Kavala’nın bireysel başvurusunda, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine karar verdi. Kavala’nın bireysel başvurusuyla ilgili ret kararı 8’e 7’e oy çokluğuyla alındı.

Avrupa Parlamentosu’nun eski Türkiye raportörü Kati Piri, AYM’nin Osman Kavala kararına tepki gösterdi. Piri, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne yazık ki, Türkiye Anayasa Mahkemesi siyasallaşmış bir kurum haline geldi, hukukla ne adaletle ilgisi yok.” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Sanki bir tek Osman Kavala var zulüm altında olan. O yine şanslı, ziyaret edeni var, takipçisi var, var da var. Aylarca telefon araması hariç hiç koğuştan dışarı çıkamayalar var. Koğuştan çıkarılınca koridorda yürümeyi bile özgürlük gibi hissedenler var. Koğuş veya hücrede hayat mücadelesi verenler var. Kendisi hapiste, ailesi geçim derdi çekenler var. Anne-baba içeride köpeğe annesini soranlar var. Babam çıkana kadar kardeşim büyümüş olacak diye ağlayan yavrular var. Var da var ulan, yeter be. Ama bu topluma bundan sonra yok. Yok dövene elsiz, sövene dilsiz. Hakikati görmekte inad eden bencil bir toplum ancak şeriat (kânun) seviyesinde muameleyi hak ediyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin