Amerikalı TV sunucusundan, eski Sabah Temsilcisine: Diktatörünüz sahte darbe sergiledi, aptaldınız bunu sorgulamadınız

Amerikalı TV sunucusu Keith Olberman, AKP’nin yayın organı  Sabah’ın eski ABD Temsilcisine yönelik çok sert ifadeler kullandı. “Diktatörünüz sahte bir darbe sergiledi, aptaldınız bunu sorgulamadınız bile.” dedi.

Ünlü Amerikalı TV sunucusu Keith Olberman, Sabah Gazetesi’nin eski Washington temsilcisi Ragıp Soylu’ya Twitter üzerinden verdiği cevapta 15 Temmuz darbe girisimi ile ilgili olarak ‘sahte darbe’ nitelemesinde bulundı.

Olberman, Ragip Soylu’nun CNN Haber sunucusu Brooke Baldwin’in Enes Kanter’le yaptığı programın duyurusunu yaptığı twite verdiği cevapta şunları yazdı: “Diktatörünüz sahte bir darbe sahneledi ve kullandı, çoğunuz çok aptaldınız ve bunu gözlemlemekten, dikkate almaktan korkuyordunuz! Ve tüm akıllı olanlar tutuklandı ve / veya tehdit edildi. Bu ülkeyi (Amerika) kızdırmadan önce Kanter’i, ailesini ve ABD’dekileri yalnız bırakın ve s…. gidin!.. #NBA”


ENES KANTER: BENİM HİKAYEM BİLİNİYOR AMA BİNLECE MAĞDUR VAR

Enes Kanter yaşadığı mağduriyetleri CNN ekranlarında da dile getirdi. Brooke Baldwin’e konuk olan yıldız basketbolcu, NBA’de oynadığı için kendisinin hikâyesinin bilindiğini ancak aynı durumdaki binlerce mağdurun, mazlumun sesi olmaya çalıştığını söyledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin