Amerikalı hemşire gözyaşlarına boğuldu: Her yerde ceset var!

Koronavirüs salgını sonucu 21 bin kişiden fazla kişinin öldüğü, 500 binden fazla insanın salgına yakalandığı ABD’de New York kentinde yoğun bakım hemşiresi D’neil Schmall, iki hafta boyunca yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Salgının korkunç boyutlara ulaştığını belirten hemşire Schmall, “Her yerde ceset var.” dedi.

Koronavirüs salgınının merkez üssü haline gelen New York’ta bir hastanenin yoğun bakım servisinde çalışan hemşiresi D’neil Schmall hastaların çoğunun öldüğünü her yerde ceset olduğunu sosyal medyada duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaşadıklarını paylaşan hemşire Schmall salgını anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

SCHMALL: GİRDİĞİM HER ODADA CESET VAR

Hemşire Schmall, “Girdiğim her odada cesetler, cansız bedenler var. Hemşire arkadaşlarım için çok üzülüyorum.” dedi. Günde yaklaşık 5 saat uyuduklarını belirten Schmall, giydikleri koruyucu plastik kıyafetin içinde 20 saat terleyerek gezdiklerini ifade etti.

GÜNDE İKİ DEFA SADECE SU İÇME MOLASI VERİYOR

Haftada 5 ile 7 saat çalıştıklarını ve günde sadece 2 defa su içmek için mola verdiklerini vurgulayan Schmall, hemşire başına 16 hasta düştüğü hastanede hiçbir yardım alamadıklarını kaydetti. Schmall “Bu görüntüyü yayınladım çünkü burada ne yaşadığımızı bilmenizi istiyorum. İşimi çok seviyorum, işime aşığım. İşimi bırakmayacağım ama biz de insanız.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin