Alparslan Kuytul: ‘Haberciliğinize yazıklar olsun!’

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) servis ettiği ve daha sonra yandaş medyada gündeme gelen ‘Furkan Gönüllüleri Adam Kaçırdı’ haberine Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul Twitter hesabından cevap verdi.

İHA’nın daha önce de kendisini ve Furkan Vakfı’nı karalayıcı haberler yaptığını, söz konusu haberde yer alan videoda Furkan Gönüllülerin cami giriş ve çıkısından görüntüler eklenmesi ile algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Kuytul, “Yayınladıkları video açıkça bir senaryodan ibaret!” dedi.

“İşkenceyi haber yapmadı iftira için pusuda bekledi”

Hakimin dahi delil olarak kabul etmedi video görüntüleri ve bir şikayet sebebiyle Furkan Gönüllülerinin gözaltına alınıp işkenceye maruz bırakıldığını hatırlatan Kuytul, “Bu haberlerle işkence suçunu bastırmaya çalışıyorlar” dedi.

“Haberciliğinize yazıklar olsun!”

Paylaşımında son olarak hem iş adamının eşinin hem de Furkan Gönüllülerinin olaya dair yaptığı açıklamaları hatırlatan Kuytul, “Neden yetkililer ve basın bu açıklamaları dikkate almıyor? Yapılan kumpaslar bizi asla yıldıramaz aksine bizleri daha da cesur ve azimli hale getirir…” dedi.

Kuytul sözlerine şu ifadeleri de ekledi: “Başta İHA olmak üzere iftira ve çarpıtma dolu haberi algı operasyonu ile ekrana taşıyan ulusal kanalları ve karanlık güçlerin emrinde haber yapan medya ajanslarını şiddetle kınıyorum! HABERCİLİĞİNİZE YAZIKLAR OLSUN!”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin