Alparslan Kuytul, Cübbeli’nin kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün kendi Youtube kanalında yayınladığı ‘Alparslan Kuytul’un derdi Bayram Namazı değil, fitne çıkarmak!’ açıklamalarına cevap verdi.

Cübbeli, Kuytul için, “O çıkmış Nedir onun adı Kuytul mudur nedir? Ne biçim adam ya, aklına peynirle mi yedin sen? Ajan mısın, provakatör müsün ya.” demişti.

Kuytul bu iddialara, “Yani herkes yanındakinden harcar. Yanında olandan harcamış. Aslında kendi konuşmalarından birkaç misal verdiniz artık bence konuşmaya gerek kalmadı yani. Allah’a havale ediyorum” şeklinde cevap verdi.

İşte o açıklama;

Alparslan Kuytul’un katılım ile 29 Mayıs Cuma akşamı yapılan, ‘Algı Operasyonu ve Polis Şiddeti’yle ilgili forum programında, Cübbeli Ahmet’in Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek hakkındaki, “Doğubey bir bakımdan vatana millete hizmet eden, bölünmemeye çalışan Türkiye’nin işgal olmaması için, bir de çok İsrail’in şeyini anlamış. Sonra konuşmalarına bir baktım bir iki konuşmasına Habertürk’te falan rastladım. Ha Doğu Bey (Doğu Perinçek) çıkarsa bir kanala onu kaçırmam.” ifadelerine de dikkat çekildi.

Programda, Teravih Namazı kılmak isten Furkan Vakfı Gönüllüleri’ne yapılan polis müdahalesi de gündeme getirildi. Polisin, namaz kılmak isteyen Furkan Vakfı Gönüllüleri’ne yaptığı işkence ve kötü muameleleri mağdurlarla birlikte anlatan Alparslan Kuytul, hakkındaki iddialara cevap verdi.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

 

1 YORUM

  1. İlmihali bile iyi bilmem ama Alpaslan Hoca’nın: “Farz olan iki rekat Cuma namazını kılmanın yasaklanmasını doğru bulmamasını” mantıki görüyorum. THY’nın, saatlerce sürecek yolculuklarda, “maskenin bulaşı önemli ölçüde önlediğinin anlaşılması” nedeniyle ara koltukları bile kaldırmasına karşı koymayıp, açık alanlarda bile Cuma kılınmasına karşı konulması, aklaksızlıktır, iki yüzlülüktür, sahtekarlıktır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin