Almanya Başbakanı Merkel, 23 yıl önceki kıyafetini hâlâ giyiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, pahalı ve lüks giyim tarzı ile eleştirilirken, Almanya Başbakanı Angela Merkel yıllar önce aldığı kıyafetlerini hâlâ kullanıyor.

Merkel, 23 yıl önce aldığı bir elbiseyi önceki gün tekrar giyerek bir davete katıldı. Alman başbakan, 2 yıl önce de aynı kıyafetle başka bir davete katılmıştı.

Almanya medyasında Merkel’in sürekli aynı kıyafetleri giydiğine dair haberler yer alıyor. Angela Merkel’in 2017’de tatil için gittiği İtalya Alpleri’nde, bir önceki yıl gibi aynı elbiseyi giydiği basına yansımıştı.

Alman Bild gazetesi, 2014 yılında yaptığı bir haberde  Şansölye Angela Merkel’in 18 yıldır aynı kıyafeti, belirli aralıklarla giydiğini yazmıştı. Merkel’in 1996, 2002 ve 2014’te çekilmiş fotoğraflarını paylaşan gazete, Şansöyle’nin ‘tuniğine sadık’ olduğunu vurgulamıştı.

Yurt dışı gezilerinde de aynı siyah kıyafet

Almanya Başbakanı Merkel’in yurt dışına yaptığı resmi ziyaretlerde de her zaman aynı siyah kıyafeti giydiği yıllar önce kamuoyuna yansımıştı. ‘Bild am Sonntag’ gazetesi, Merkel’in 2005 yılında yapılan genel seçimlerin gecesinde, tartışmalarda ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu resmi gezileri sırasında her zaman rahat ettiği 3 beyaz sedef düğmeli siyah kıyafetini giydiğini yazmıştı.

Merkel’in Ankara’ya 5 Ekim 2006, Paris’e 23 Kasım 2005, Washington’a 12 Ocak 2006 ve Pekin’e 22 Mayıs 2006 tarihlerinde yaptığı ziyaretler sırasında ve 21 Nisan 2006 tarihinde Berlin’de İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero’yu ağırladığı sırada giydiği kıyafetiyle ilgili fotoğraflara yer verilmişti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin