Alkollüyken ters yola girip 1 kişinin ölümüne sebep olan AKP’li serbest bırakıldı

İzmir Tire’de meydana gelen trafik kazasında bir kişinin ölümüne bir kişinin de ağır yaralanmasına neden olan AKP Tire Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Bacak kaza sırasında alkollü olduğu ortaya çıkmasına rağmen mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Selçuk Cumhuriyet Savcısının tutuklama talebine ve ölümlü kazada asli kusuru bulunduğu yönündeki raporuna rağmen Bacak’ın serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.

KARŞI ŞERİDE GEÇİP ARACA ÇARPTI

Evrensel’de yer alan habere göre, 19 Kasım’da meydana gelen kazada AKP Tire Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Bacak’ın kullandığı otomobil, virajı alamayarak karşı yönden gelen Özcan Erkek yönetimindeki otomobille çarpıştı. Otomobilde yolcu olarak bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Personeli Mehmet Ali Çalışkan olay yerinde yaşamını yitirirken Sürücü Özcan Erkek ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaşamını yitiren Çalışkan evli ve iki çocuk babasıydı. Çalışkan köyü Akyurt’ta toprağa verildi.

MUAYENEDE ALKOLLÜ ÇIKTI

Kazanın ardından olay yerinden kaçan Oğuzhan Bacak, yaklaşık bir saat sonra jandarmaya teslim oldu. Kaza yerinde savcılık tarafından yapılan incelemede Bacak’ın kullandığı aracın karşı şeride geçerek Özcan Erkek’in kullandığı araca çarptığı tespit edildi. Bacak’ın jandarmaya teslim olmasının ardından kazadan yaklaşık 3 saat sonra sağlık kuruluşunda yapılan muayenesinde 0.37 promil alkol tespit edildi. Savcı, kaza saati ile muayene saati arasında 2 saat 43 dakikalık zaman dilimi hesap edildiğinde Oğuzhan Bacak’ın olay anında 0.77 promil alkollü olduğunu tespit etti.

SERBEST BIRAKMAYA SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Savcı, bir kişinin taksirle ölümüne ve bir kişinin de yaralanmasına neden olduğunu ifade ettiği Bacak’ın asli kusurlu ve alkollü olduğunu vurgulayarak olayın bilinçli taksirle işlendiği ve kaçma ihtimali şüphesi uyandırdığı için tutuklanmasını istedi. Mahkeme ise Bacak’ı serbest bıraktı. Savcılık bu karara itiraz ederek Bacak’ın tutuklanmasına yönelik yakalama emri çıkarılmasını istedi.

OLAY YERİNDEN KAÇTI, AMBULANS ÇAĞIRMADI

Bacak’ın serbest bırakılma kararına itiraz eden Cumhuriyet Savcısı Diler Ayhan, Bacak’ın ambulansı aramadığını bir süre yürüdükten sonra olay yerinden uzaklaşmak için kaza anında yanında bulunan arkadaşının telefonundan taksi çağırdığını belirledi.

Savcıya göre Oğuzhan Bacak kaza saati ile test yapılan aradaki 2 saat 43 dakikalık zaman göz önüne alındığında 0,77 promil alkollüydü.

“BABAMI İFADE İÇİN BİLE ARAMADILAR”

Olayda yaralanan Özcan Erkek’in oğlu Hakkı Erkek, Halk TV’ye konuştu.

Erkek babasının kazada ağır yaralandığını, ne polisin ne de jandarmanın olayla ilgili babasının ifadesini almaya gelmediğini, Oğuzhan Bacak’ı kurtarmak için olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını söyledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. “Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde
  NE ÇİRKİN YÜZLERİ ÖRTERMİŞ, MEĞER O İNCECİK PERDE
  Vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul
  Yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul
  Ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılab olmuş
  Ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş”
  diyen mübarek şair, “İslamcı” (!) siyaset perdesi altında, “sakalla” ve “badem bıyıkla” çevreleyerek perdeledikleri yüzlerin hayasızlığını görseydi acaba ne derdi?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin