Ali Ünal’a özgürlük: “2 müebbet ve 60 yılla yargılamaya başladınız sonra da suç uydurup 19.5 yıla mahkum ettiniz”

Darbe iddiasıyla 2 defa ağırlaştırılmış müebbet ve 60 yıl hapisle yargılanmaya başlanan son celsede ise ‘yöneticilik’ diye bir suçtan 19.5 yıla mahkum edilen Zaman Gazetesi’nin yazarı Ali Ünal için özgürlük istendi.

Ünal’ın oğlu Mehmet Ünal, “Babam madem 2 defa ağırlaştırılmış müebbet hapis alacak kadar suçlu idi de nasıl 19.5 yıla indi cezası? Beraat edeceği bir suçlama için neden 2 sene tutuklu tuttunuz? 2 sene yargıladınız, 2 defa ağırlaştırılmış müebbet hapis istediğiniz suçlaması ile ilgili hiçbir delil getiremediniz ama 2 sene tutuklu kaldı Babam. Sonunda son celsede bir suç uydurup mahkûm ettiniz. #AhmetAltan , #Nazlıılıcak tahliye oldu. #MehmetAltan beraat etti. Yaşını başını almış insanların yılları çalındı. Suçsuz yere yıllar hapiste geçti.” dedi.

Babasıyla ilgili iddianamede hiçbir somut delilin bulunmadığını söyleyen Mehmet Ünal, babasının da Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak gibi emen hemen aynı ipe sapa gelmez iddalarla suçlandığını belirtti. Mehmet Ünal şöyle devam etti: “Yazı yazmış, köşe yazmış, kitap yazmış vs. Babam ve onun gibi daha nice insanları da bırakmanız, tahliye etmeniz gerekiyor. 7 kırpılmış köşe yazısı ve kitap yazmakla suçlandığınız Babamı bir an evvel serbest bırakınız. Yoksa bu zulüm başınızı yiyor ve yiyecek!Ne sizin ne de nesillerinizin peşini bırakmayacak. Nesilleriniz bile yıllarını, ömürlerini mahkemelerde geçirecek. Ömrünü ilme adamış Yazar, mütefekkir, müfessir, âlim #AliUnalaOzgurluk” dedi.

Mehmet Ünal twitter hesabından ayrıca Ali Ünal’ın son mahkemesindeki savunmasından kısımlar yayınladı. İşte o twitler;

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin