Ali Erbaş: Korkumuzdan yeni makam arabası alamıyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, makam aracının 11 yaşında olduğunu ve arıza yaptığını belirterek, “Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz.” dedi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Youtube’da yayın yapan Zanka TV’de yaptığı açıklamada, “Zengin için cennetin bir kapısı açılırsa, yoksulun bin kapısı açılır.” dediği iddia edilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “Ali Erbaş dalga mı geçiyorsun? Senin bindiğin araba kaç lira? İsraf diyorsun, Diyanet İşleri Başkanı olarak senin 500 tane salonun var. Müftülerle toplantı yapıyorsun 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerde. Yazık günah.” diye tepki gösterdi.

Ali Erbaş, Zanka TV’ye gönderdiği açıklamada kendisinin böyle bir sözü olmadığını savundu. Makam arabası konusunda ise şu ifadeleri kullandı: “Araba konusunu da belirteyim. 6 sene önce Diyanet’e yeni bir araba verilmişti. Mehmet Görmez Hoca Başkan iken. Hocayı çok rahatsız ettikleri için çok üzüldü ve cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Eski arabaya binmeye devam etti. O arabaya şu anda ben biniyorum. 11 yaşında. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma arabasına geçmek zorunda kaldım. Korkumuza yeni araba alamıyoruz. Türkiye’de bir Diyanet İşleri Başkanı var. Siz bakanlık yaptınız, kimlerin hangi arabalara bindiğini çok iyi bilirsiniz kıymetli bakanım.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin