Ali Erbaş ikinci kez Diyanet İşleri Başkanlığı’na atandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP rejiminin ayakta kalması için aldığı tüm kararlara uygun fetvalar vererek elini rahatlatan Ali Erbaş’ı ikinci kez 5 yıllığına Diyanet İşleri Başkanı olarak atadı.

Erdoğan’ın talimatıyla hareket eden ve AKP rejimi için uygun fetvalar veren Prof. Dr. Ali Erbaş, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla ikinci defa Diyanet İşleri Başkanlığına atandı.

Kararda, Diyanet İşleri Başkanlığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2,3 ve 7’nci maddeleri gereğince Erbaş’ın yeniden atandığı belirtildi. Erbaş, ikinci kez 5 yıl süreyle görev yapacak.

ERBAŞ’TAN TEŞEKKÜR MESAJI

Prof. Dr. Erbaş da Twitter hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Resmi Gazete’de yayımlanan kararı, “Daha bir aşk ve heyecan ile yeniden Bismillah” mesajı ile paylaşan Erbaş ekledi: “Anayasamızın ‘toplumu din konusunda aydınlatma’ görevini verdiği Diyanet İşleri Başkanlığının Başkanı olarak bu ulvi göreve bizi yeniden atama takdirinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin