Ali Erbaş: ‘Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız’

AKP’lilere hazırlattığı kitapçıklara ve takvimlere milyonlarca lira akıtan, 5 yıldızlı lüks otellerde günlerce süren seminerler düzenleyen, 7 bakanlığı geride bırakan 16,1 milyar liralık bütçeyi beğenmeyen ve son olarak Londra’da ev aldığı iddia edilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘‘Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız.’’ dedi.

Hollanda’nın Lahey kentinde inşası tamamlanan HDV Ahi Evran Camii’nin resmi açılış törenine katılan Diyanet Başkanı Ali Erbaş Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) tarafından organize edilen iftar programında HDV şube başkanları ve gurbetçi vatandaşlarla bir araya geldi.

İftar programında konuşan Ali Erbaş, “Müslüman, elinden ve dilinden emin olunan kimsedir” Hadis-i Şerife de atıfta bulunarak şöyle konuştu:

“Müslümanlar olarak gayrimüslimlerle komşuluk yapıyoruz. Medine’de Peygamber Efendimiz aleyhissalatü vesselam gayrimüslimlerle birlikte yaşadı. Onun hukukunu oluşturdu. Medine Sözleşmesi, bunun hukukunun dünya genelinde oluşturulmuş olan prototipidir. Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız.”

İslam’ın yeryüzüne gönderilmiş en büyük nimet olduğunu vurgulayan Erbaş, “İslam, Hazreti Adem’den Hazreti Muhammed Mustafa Efendimize kadar bütün peygamberlerin getirdiği dinin ortak adıdır. Rabbimiz İslam’ın en büyük nimet olduğunu ayet-i kerimesinde ‘Ben üzerinizdeki nimetimi tamamladım.’ buyuruyor. Buradaki nimetin adı İslam’dır” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin