“Ali Babacan, İngiltere’de görüşme, İstanbul’da kapalı toplantı yaptı”

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, yeni parti kuracak isimler arasında sayılan Ali Babacan hakkında ilginç bir iddia ortaya attı. Ali Babacan’in İngiltere’de bazı görüşmeler yapıp döndüğünü savunan Takan, “İstanbul’da bir grup sanayici ile de kapalı bir toplantı yaptığını işittim” dedi.

Takan, “Bahçeli erken seçim çağrısı yapar mı?” başlıklı yazısında yeni partiyle ilgili kulislere dayandırdığı duyumlarını aktardı. Yazının ilgili bölümün şöyle:

Babacan harıl harıl çalışıyor

“AKP’nin içi cadı kazanı gibi kaynıyor. Bir yanda Türkiye’yi stratejik çukurluğa gömen Ahmet Davutoğlu diğer yanda Abdullah Gül’ün İngiltere’de özel yetiştirip ülke siyasetine monte ettiği, Kemal Derviş’e uzunca bir süre akıl danışan Ali Babacan harıl harıl çalışıyor.

R. Erdoğan’ın şu andaki muhaliflerinin partileşme gayretleri aslında 16 Nisan 2017 referandumu öncesi başlamıştı. Beklediler de beklediler… Siyasi kulislerde konuşulanlara göre. Ramazan bayramından sonra, Haziran ayı içinde daha da hareketlenecekler.

AKP’den 50/55 milletvekili koparılacak

Ali Babacan İngiltere’de bazı görüşmeler yapıp döndü. İstanbul’da bir grup sanayici ile de kapalı bir toplantı yaptığını işittim. İddia o ki; ‘ilk etapta, ekonomik kriz bahane edilerek AKP içinden 30’a yakın milletvekili istifa ettirilecek. Ardından Hükümetin meşruiyeti sorgulanacak. Sonra, AKP içinden kopartılacak milletvekili sayısı 50/55’e yükseltilecek.’

Bu iddialara inanır veya inanmazsınız… Ancak, matematiksel bir gerçek var; yeni kurulacak bir siyasi partinin dengeleri değiştirmesi için TBMM aritmetiğine etki etmesi gerekiyor. Yani, AKP’nin Meclis çoğunluğunu kaybetmesi lazım.”

http://tr724.wpengine.com/gul-devre-disi-kalmis-davutoglu-doguda-babacan-batida-cok-seviliyormus/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin