Berat Albayrak’a cevap TÜSİAD eski başkanından geldi: 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’dir

Kendisine sosyal medyadan ulaşan Trabzonlu Gençler Taraftar Grubu’nun daveti üzerine söz konusu derneğe giden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yeni sezon Trabzonspor forması hediye edildi.

Trabzonsporlu taraftarlar da Bakan Albayrak’a sık sık tezahüratta bulundu. Albayrak’ın üzerinde ismi yazılı formayı görünce, “Bu forma 2010-2011 sezonunun formalarıymış. Yani şampiyon sezonun formalarını mı yapmışlar!” yorumunda bulunması tartışma çıkardı.

Bu sözler, Şike davası sırasında direnen Fenerbahçelileri kızdırdı. Fenerbahçeli bazı sosyal medya hesapları, takımın eski oyuncularından Selçuk Yula’nın “Bu ülkede ya Fenerbahçeli’sindir, ya da Fenerbahçe düşmanı..” sözünü hatırlattı.

Görüntülerin ortaya çıkmasından dakikalar sonra Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Yönetim Kurulu eski Başkanı olan Erol Bilecik’ten tepki geldi.

Bilecik, Twitter hesabından şu mesajı payylaştı: “2010 – 2011 Sezonu Şampiyonu; – Son 17 maçta 16 galibiyet alan, – Son düdüğe kadar mücadeleyi bırakmayan, – Ezeli rakiplerini bileğinin gücü ve alnının teriyle mağlup eden @Fenerbahce’dir. Şampiyonluk kupamız müzemizde, herkesin ziyaretine açıktır.”

Tartışmanın büyümesi üzerine Fenerbahçe Kulübü de konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak, “Tarihimize altın harflerle kazılı bu şampiyonluk, geçmişte kazanılan ve gelecekte kazanılacak tüm şampiyonluklarımızdan ayrı bir yere sahip olacak ve nesilden nesile gururla, onurla anlatılacaktır. 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’dir, alın teri ile kazanılmış kupamız müzemizdedir.” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin