Alaattin Çakıcı’nın adamlarına 11 ilde operasyon

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşme ve af çıkışıyla gündeme gelen Alaattin Çakıcı’nın adamlarına yine operasyon yapıldı. 11 ilde 24 kişi, organize suç örgütü hükümlüsü Alaattin Çakıcı’yla irtibatlı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Alaattin Çakıcı’nın Kırıkkale Cezaevi’nden Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledilmesinin ardından Ankara’da kendisiyle irtibatlı grupların faaliyete geçebileceği bilgisi üzerine operasyon başlattı. Çakıcı’yı cezaevinde sık sık ziyaret ettiği belirtilen K.A. teknik ve fiziki takibe alındı.

Polise göre cezaevi civarında keşif çalışması yapan K.A., diğer illerden yağma, kasten adam öldürme, kumar oynanması için yer temin etme gibi suçlardan kaydı olan birçok kişiyi de Ankara’da topladı. Yine iddialara göre Çakıcı’nın talimatıyla hücre tipi yapılanmaya gidilerek, çok sayıda ev kiralandı. Söz konusu yapının bazı saldırı hazırlıkları içinde olduğu da iddialar arasında.

Polisin takibi sonucu Ankara, Çorum, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Osmaniye, Uşak, Kocaeli ve Muğla’da çeşitli adreslere polis baskınları düzenlendi. Aralarında K.A.’nın da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ VE SEÇİMLERDEN SONRA SİNCAN’A NAKLEDİLDİ

Çakıcı, Ağustos ayında Kırıkkale T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildi. 7 Haziran 2017’de Bolu F Tipi Cezaevi’nden Kırıkkale’ye nakledilen Çakıcı, bir süre sonra sağlık sorunları nedeniyle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde hazırlanan özel bir odaya nakledilerek tedavi altına alınmıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli, Çakıcı’yı kaldığı hastane odasında ziyaret etmişti. Çakıcı’nın Ankara’ya naklinden sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla, Kırıkkale ve Ankara’da çok sayıda adrese baskın yapılmış ve Çakıcı’nın avukatının da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı.

ÇAKICI’NIN ADAMLARI CEZAEVİNE KASITLI MI ALINIYOR?

24  Haziran seçimleri öncesi af çıkarılması çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli,  Çakıcı’yı hastanede ziyaret etmişti. Çakıcı da affı kendisi istemediğini söyleyip genel af talebinde bulunduğu şeklinde beyanlarda bulunmuştu. Yine seçim sürecinden Çakıcı’nın adamlarına yönelik çok sayıda gözaltı olduğu, bu isimlerin özellikle asker, polis ve bürokratların olduğu koğuşları yerleştirilerek cezaevlerinde olay çıkarılmak istendiği, Hizmet hareketi ile irtibatlı isimlere yönelik provokatif girişimlerde bulunulacağı ileri sürülmüştü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin