Akşener’den ‘zevzeklik’ açıklaması: Montrö bildirisi iktidara can suyu oldu!

İyi Parti lideri Meral Akşener, emekli generallerin ‘Montrö’ bildirisiyle ilgili ‘zevzeklik’ yorumuna açıklama getirdi. FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevaplayan Akşener, önü arkası düşünülmeden yapılan bildirinin iktidara can suyu olduğunu hatırlattı.

Söz konusu bildirinin TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ‘Montrö’yü tartışmaya açmasının ardından yayınlandığına dikkat çeken Akşener, “Ne oldu bu; iktidara can suyu oldu. Ekonomik sıkıntılar vb. unutuldu. Bu bildiri yanlıştır. Bildirinin saati yanlıştır. Ben bu konuyu çok da ciddiye almamamız gerektiğini ifade ederek bu bildiri için zevzeklik dedim. Zevzeklik, gevezelik demektir. AK Parti ile mücadelenin gereği demokratik olarak siyasi zeminde sürdürülmeli. Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin bu görüş bana uygun değil. Ben bu tutuma karşıyım. Gündem değiştireceğim diye bu insanları uzun uzun gözaltında tutmak. Başka bir eyleme geçmekte yanlış olur. Emekli amirallerin darbe yapacak hali yok.” ifadelerini kullandı.

SALGINDAKİ YÖNETİM KRİZİ

Meral Akşener, koronavirüs vaka sayılarının üst üste rekorlar kırmasını da değerlendirdi. Konunun uzmanları gibi kendisinin de geçmişte 3 hafta kapanalım çağrısı yaptığını ancak iktidarın uyarıları dikkate almadığını anlatan Akşener, “Vaka sayıları 55 binlere geldi dünyada en kötü ülkelerden biriyiz. Kapanma yerine kafeler vb. her yer kapandı ama lebalep kongreler yapıldı. Doğru düzgün destek vermediniz esnafa. Biz koronaya yönetemedik. AKP kongrelerinde nefes almaya imkan yoktu. Gariplere dünya kadar ceza kesildi peki bu kongrelerdeki insanlara neden ceza kesilmedi. Kısa Çalışma Ödeneği bitti 1.5 milyon kardeşimiz işsiz kalmakla karşı karşıya bunu uzatın dedik uzatmadılar. Aşı getiremedik. Aşılar 6 ay koruma sağlıyor. Toplumun çoğunluğunun aşılanması gerekiyordu şimdiye kadar.” dedi.

KANAL İSTANBUL, MARMARA’YI FOSEPTİK ÇUKURUNA ÇEVİRECEK

Meral Akşener, Kanal İstanbul konusunda da açıklamalarda bulundu: “Mesela kanal İstanbul bu dediğim konuları son derece olumsuz etkileyen bir gelişme olmasına rağmen siz şimdi o doğayı mahvedecek, doğayı tahrip edecek, Marmarayı fosseptik çukuruna çevirecek bir projeyi neden hayata geçiriyorsunuz? Sayın Erdoğan’ın torunları da buradan zarar görecek. Bundan nasıl bir milli menfaatimiz var anlam vermek mümkün değil.”

İTALYA BAŞBAKANI’NIN ERDOĞAN’A POSTA KOYMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin Erdoğan için ‘diktatör’ dediğinin hatırlatılması üzerine ise Akşener, “İtalya Başbakanı da çıkıp Erdoğan’a posta koydu. O postaya da karşı koyarız biz. Biz rekabet edebiliriz, demokrasi yoluyla iktidarı değiştirmek için vatandaşlarımıza bunları izah edebiliriz ama İtalyan Başbakanı’nın Erdoğan’a posta koymasına müsaade etmeyiz.” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

 1. Her muz kabuğu gördüğümüzde düşmemiz mi lazım?
  Gündem değiştirmek isteyenlere karşı alınması gereken tedbir, gündemin değişmesine mani olmak, değişse bile tutup asıl konuya getirmektir…
  Konu neydi bir daha hatırlayalım: “128 milyar nerede? Parayı kimler aldı?”
  Tabii, “128 milyar değil, şu kadar”, “para gitmedi duruyor”, “gitti ama sorun bir, neden gitti?”, “gerekli yerlerde kulanıldı” vb açıklamaların sorulara cevap değil, birer gündem saptırması olduğunu da unutmamak lazım.
  Öncelikle, Sayın Cumhurbaşkanı’da, sonra tek eksiği damadı olmak olan sayın eski Bakanımıza, sonra sayın Ağbal’a, sonra yeni TCMB Başkanına, sonra da ilgili yetkililere bu iki soruyu eğip bükmeden sorabilecek ve bu cevapları aynı netlikte iletebilecek gazecimiz kaldı mı acaba?
  Yoksa iktidarıyla, muhalefetiyle birer illüzyonel sistemin içindeyiz ve “gündem değiştiriyor” diyenler de asıl itibariyle gündem değiştirmenin birer aleti pozisyonunda mı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin