Akşener’den ‘Lütfü Türkkan’ açıklaması: Hata yaptı, mazur görecek değiliz

Meral Akşener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin eski grup başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir vatandaşa küfretmesinin ‘hata’ olduğunu söyledi. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, “Evet Lütfü Bey bir hata yaptı, karşısındaki kadın olan genel başkanına ağza alınmayacak hakaretleri etmiş, ahlaksız bir adam da olsa koruma içgüdülerine sinirlerine hakim olması gerekirdi. Siyasi deneyimi ve konumu bunu gerektirirdi. Ama maalesef olamadı ve hislerine yenik düştü. Elbette bu hatayı mazur görecek değiliz. Ancak benim asıl dikkatimi çeken bu olay vesilesiyle başka Sayın Erdoğan olmak üzere AK Parti mensuplarının gönüllerindeki şehit şehit yakını hatta kadın hassasiyetini keşfetmeleri oldu.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN HAKARET VİDEOLARINI İZLETTİ

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte asker ve şehitlerle ilgili olarak kullandığı ifadeleri içeren bir video izleten Akşener, ardından şunları söyledi: “Ben de bazı ilaveler yapayım. Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün anasına Zübeyde Hanım’a genelevde çalışıyor diyenler oldu sarayda kabul edildiler. Bu ülkenin kadınlarına başı açık kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiralık denildi. Elini uzatıp çekil şuradan diyen olmadı. Rize Belediye Başkanı çözüm sürecine ne gerek var her birimiz ikinci bir eş olarak Kürt kadınlarını alalım bu mesele çözülsün dedi, yerinde oturdu kınamaya bile uğramadı.”

DERİN BİR KİRLİLİKLE KARŞI KARŞIYAYIZ

“Bu örnekleri defalarca sayı sonsuz sayıda anlatabiliriz. Bunları söylemek bile benim içimi acıtıyor. Ama biraz önce videosunu izlediğiniz ahlak şövalyesi Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının şehitlerimize olan saygısı milletimize olan muhabbeti kadınlara olan hassasiyeti neresinden tutsanız rezillik, saygısızlık, derin bir kirlilikle karşı karşıyayız. Bir hususun altını kalın bir şekilde çizmek istiyorum ellerinde şehitlerimizin kanı olan teröristleri devletin televizyonuna çıkarıp konuşturanlar bize şehitlerimiz üzerinden ahkam kesemez.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin