Akşener’den Erdoğan’a, ‘Tek adam rejimine son vermezsen gidersin’ mesajı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında İstanbul seçimini değerlendirdi. Türk milletinin çaresiz olmadığını belirten ve yeni bir dönemin başladığını söyleyen Akşener, “AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming” ifadelerini kullandı.

Akşener 23 Haziran’da halkın sandıkta huzur, adalet, refah istediği mesajını verdiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Tek adam rejiminin bir yıl içinde iflas ettiğini gördük. Yasama, yürütme ve yargının tek elde toplanmasına son verilmeli. tek adam modeliyle Türkiye yönetilemiyor, yönetilemez…

Seçimden sonra demokratik tövbe edeceğiz demişlerdi, ilk adımların hemen atılması gerekiyor… Mevcut siyasi anlayışıyla devam ederse bir daha seçim kazanamayacağını fark etmiş olmalı.. Ya kendinizi yenileyeceksiniz, ya da yenile yenile gideceksiniz.”

Meral Akşener’in konuşması özetle şöyle:

Açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki, 23 Haziran Türk milletinin destanıdır. Henüz 2 yaşını doldurmamış partimizle seçim maratonunda soluksuz koştunuz. İyi ve cesur insanlar 17 yıldır durdurulamaz denileni durdurdunuz, iyi ki varsınız.

Seçim maratonu boyunca iktidarı defalarca uyardım. Yapay gündemleri bırakın ülkemizin gerçek gündemini konuşalım. İllet zillet diyerek, evde iş yerinde tarladaki gerçeği perdelemek istediler. 23 Haziran kimin eğri kimin doğru olduğunu gösterdi.

İstanbul’a mitil atacağını söyleyenler bir baktık ki mitili İmralı’ya atmışlar. Bilgeler akil adam oldu, maskeler düştü. Bir belediye başkanlığı için Cumhurbaşkanı teröristbaşının mektubunu şehrettiler. Beka deyip takaya binip İmralı’ya gittiler.

23 Haziran bu aymazlığa tokattır. Haddinizi bilin demektir. Teröristten medet uman haysiyetiniz batsın demektir. Dün Edirne’yi Enver alacağına Bulgar alsaydı diyenler vardı. Bugün İyi Parti geleceğine teröristbaşı gelsin diyenler var, yazıklar olsun

‘Damat ekonomi bakanı, iftiracı içişleri bakanı görevden alınmalı’

Türk milliyetçiliğini kimsesiz ocaksız sananlar kahrolsunlar. 23 Haziran seçiminde milletimizin mesajı şifreli değil açıktır. Milletimiz huzur, adalet, refah istiyor. Tek adam rejiminin bir yılda çöktüğünü gördük.

Bu şekilde Türkiye yönetilemiyor. Teröristbaşı ile görüşmeler derhal sonlanmalı, açılıma teşebbüs edilmemelidir. Damat ekonomi bakanı, iftiracı içişleri bakanı görevden alınmalıdır. Ak Parti seçimlerden sonra demokratik tövbe edeceklerini söylemişler. Şimdi bu adımları atmalılar.

Türkiye’nin bir an önce düze çıkması için sayın Erdoğan’ın partiler arası mukavemeti sağlamaya davet ediyoruz. Yürütme yetkisi Sayın Erdoğan’dadır. Mevcut siyasi anlayışını sürdürmek istiyorsa bu anlayışa son vermesi gerektiğinin farkında olmalıdır. Ya düzelteceksiniz ya ada millet bu düzene son verecek. Ya kendinizi yenileyeceksiniz ya da yenile yenile gideceksiniz.

‘Kış geliyor, yani winter is coming’

Damadın masallarıyla seçime kadar geldiniz, ama artık bıçak kemiğe dayandı… Öyle büyük atıyorsunuz ki nedereyde Anadolu’ya İslamiyeti ben getirdim diyeceksiniz. Masallar ve rakamlar karnımızı doyurmuyor Sayın Erdoğan. Damadınızı ayak altından çekin, liyakatlı bir ekibi ekonominin başına getirin.

Buradan ilan ediyorum, ben bildiğimi okurum diyorsanız, Türk milleti çaresiz değil. Artık yeni bir dönem başladı. AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming… Siyasette eski aktörler artık tasviye oluyor, iyilerin dönemi geliyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin