Akşener’den Erdoğan’a: Görüşmem dediğin adamla yanyana poz verdin!

İ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD Başkan Yardımcısı Pence’le görüşmesine tepki gösterdi. Akşener, “Türk milletinin başını öne eğdin. Görüşmem dediğin adamla koltukların yan yanaymış gibi poz verdin yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD’nin yaptırım kararı ve ABD Başkanı Trump’ın skandal mektubuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisiz kalmasını eleştirdi. Hedefinde Erdoğan vardı. ABD Başkan Yardımcısı Pence ile yaptığı görüşmeyi eleştirdi. “Mehmet’imin kanı pahasına mücadele ettiği bu meseleyi, cumhurun başkanı önceliği olarak görmüyor. Türk milletinin başını öne eğdin. Görüşmem dediğin adamla koltukların yan yanaymış gibi poz verdin yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

İNCİRLİK’İN KAPISINA KİLİT VUR

Meral Akşener, Irak’ın kuzeyine düzenlenen Çekiç Harekatı zamanında ABD’nin tepki vermediğini hatırlattı. Akşener, “Yeri ve zamanı geldiğinde cevabı verilecektir diyerek milletimizi oyalayamazsın. Teröristin üzerine yürürken yürüdüğün yola kilit vuruyorlarsa sen de İncirlik’in kapısına kilit vur.” diye konuştu.

8 MİLYONA YAKIN İŞSİZ VAR

Meral Akşener, ekonomiye de değindi: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğimiz günden bu güne işsizlikteki artış ortada. Bir milyon 100 bin üniversiteli olmak üzere 8 milyonu aşkın insanımız işsiz. Şehirlerimizde işsizlik üst üste 16 aydır artmaya devam ediyor. Son iki ayda 2 milyon vatandaşımız daha işsiz kaldı. Sayın Erdoğan ve damadı için bunlar birer rakamdan ibaret.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin