Akşener’den ’24 Nisan gündeme gelmedi, hamd olsun’ yorumu: Vay be, halimize bak!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin, “Dünün ‘Ey Biden’ı, bugünün ‘Dostum Biden’ı oluverdi. İşte size Sayın Erdoğan’ın bipolar dış politika anlayışının son örneği. İşte size kanka diplomasisinin Türkiye’yi getirdiği son nokta…” dedi.

Erdoğan’ın ‘Hamdolsun 24 Nisan konusu gündeme gelmedi’ sözlerini hatırlatan Akşener “Kendisi gündeme getirmesi gerekirken getirmemiş, ama hamdolsun Biden da gündeme getirmemiş. Vay be, halimize bakar mısınız? Küçük ortak siyasi kıvraklıkta Erdoğan’a uyum sağlamış görünüyor. Minik minik ortak, bu işlere ne diyecek? Merak ediyorum” diye konuştu.

Erken seçim çağrısı yapan Akşener, Erdoğan’ın “Millet açsa siz doyurun” açıklamasına “Bana diyorsun ki ‘Açları da sen doyuruver.’ Olur, in oradan doyurmayan namerttir. Sen bostan korkuluğu musun?” sözleriyle tepki gösterdi.

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan Akşener konuşmasına, bir şehidin oğlunu kürsüye çıkarmak istediklerini, ancak “başına iş gelmemesi için” çıkarmadıklarını belirtti.

Ardından mektubu okumaya başlayan İYİ Parti lideri, şehit oğlunun özel okullara girmek için şehit bursundan yararlanamadığını söyledi. Annesiyle birlikte okullara başvuran şehit oğluna “O kadar çoksunuz ki hangi birinize burs verelim” yanıtı verildiğini okudu.

‘Emeklilerin dişlerine bakın’

“Bugüne kadar gördüğüm bütün emeklilerin, rastladığım tüm emeklilerin dişlerine bakın, dişlerine. Çoğu çektirmiş, yeri boş “diyen Akşener “Diş nedir biliyor musunuz? Diş refahın işaretidir. Bomboş. Benimle gezenler bunu görüyor. Ve böyle bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Döndürüp o insanlara hakaret ediliyor, ‘Sen aç değilsin, sana aç diyenler doyuversin.’ Böyle bir mantığı, böyle bir kalbi anlamam mümkün değil benim.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin