Akşener ve istifalar…Bahçeli sonunda savaş kartını açtı!

Meral Akşener’in yeni kuracağı partinin MHP’den kopuşlara sebep olması ve en son Koray Aydın’ın istifasından sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere Genel Merkez’de basın toplantısı düzenledi.

Bahçeli, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) 25 Eylül’de yapmayı planladığı bağımsızlık referandumuyla ilgili olarak, “Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır” dedi.

Bahçeli, “Barzani’nin, Türkmen kentlerini kapsamına alan referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınmalıdır. Bilinmelidir ki muhtemel bu referandum, Kürdistan provasıdır. Bu referandum Türkmenlerin, Türkiye’nin tamamen aleyhinedir. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

“GEREKİRSE SAVAŞA SEBEBİ SAYILMALIDIR”

Barzani’nin, Türkmen kentlerini kapsamına alan referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınmalıdır. Bilinmelidir ki muhtemel bu referandum, Kürdistan provasıdır. Bu referandum Türkmenlerin, Türkiye’nin tamamen aleyhinedir. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Milli gücümüzü ne pahasına olursa olsun göstermeliyiz. Peşmerge yönetimi Türk milletini sabrını zorlamaktan vazgeçmelidir.

PAZARCIYLA UĞRAŞMAK DEĞİL, 15 TEMMUZ’UN ANA ELEMANLARINI SİYASİ AYAKLA BİRLİKTE CEZALANDIRMAK GÖREVDİR

F…’cü canilerin son ferdine kadar burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Pazarcıyla çaycıyla uğraşmak değil, 15 Temmuz’un ana elemanlarını siyasi ayakla birlikte deşifre edip cezalandırmak görevdir. Suçlu suçsuz ayrımına dikkat edilmedikçe daha nice 15 Temmuzların yaşanması olasıdır.

Bu hesaplaşma yapılmazsa vebal herkesin üzerinde olacaktır.’Bu cemaat benim, şu grup senden’ diyerek devletin hücrelerine sızma girişimleri yine kötü sonuçlar doğuracaktır. Devlet, Türk milletinin siyasi teşkilatlanması egemenliğinin güvencesidir.

TÜRK MİLLETİ, ALMANYA’NIN ŞAMAR OĞLANI DEĞİLDİR

Türk milleti, Almanya’nın şamar oğlanı, kum torbası, stres topu, canı sıkılınca azarlayacağı tutsak ve aciz bir yığın, kuru bir kalabalık değildir. Herkes haddini bilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, önüne gelenin posta koyacağı, parmak sallayıp hizaya getireceği yeni yetme çadır devleti hiç değildir. Bu çerçevede MHP, dış politikada hükümet ve devletin yanındadır, Almanya’ya karşı izlenen politikaları doğru bulduğundan, samimiyetle desteklemektedir.

ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİNİN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ POLEMİKLER SİYASİ HAVAYI KİRLETMEKTE

Bize göre anamuhalefet partisi liderinin tutuklanmasıyla ilgili polemikler demokrasi hayatımıza zarar vermekte, siyasi havayı kirletmektedir. Bilinçli, sistematik, defolu, kara bir kampanya tedavüldedir. CHP ise bundan siyasi çıkar sağlama hevesindedir. Türkiye’yi yabancı ülkelere şikayet eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun, ortada fol yok, yumurta yokken, yalnızca Cumhurbaşkanının anlık bir beyanından anormal sonuçlar üretmesi, muhalefetin güçlenmesini kelepçeye bağlaması bize göre trajikomiktir.

KORAY AYDIN’IN AKŞENER’E KATILMASI

İstifa tek taraflı bir tercihtir. Bu tercihten dolayı saygı duymak gerekir. Partimiz açısından hayırlı olmuştur. 2019’daki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bugünden kimlik söyleyen birilerini hava boşluğuna atıyor yerine geçmenin planını yapıyor demektir.

KILIÇDAROĞLU’NUN ATLETLİ FOTOĞRAFI

Buna yorum gerekmez. Kim neyi giyiyorsa giysin. Ancak siyaseti iç çamaşır seviyesine düşürmemek lazımdır.

MHP’DE AKŞENER İSTİFALARI BEKLİYOR MUSUNUZ?

Gelirken gördünüz kapı açık giren girer çıkan çıkar.

KILIÇDAROĞLU’NUN “CHP’NİN ADAYI TANINMIŞ BİRİ OALCAK” SÖZLERİ

CHP’de herkes tanınmış insandır. Herkes aday olabilir.

2019’DA ADAY OLACAK MISINIZ?

Benim ne zaman erken konuştuğumuz gördünüz ve duydunuz?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin