Akşener: İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Pervin Buldan ve Meral Akşener’i etiketleyerek attığı tweet  birçok İYİ Partili tarafından tepkiyle karşılandı. İmamoğlu’nun tweetiyle ilgili konuşan Meral Akşer, ‘‘Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum” dedi.

İBB Başkanı Ekrem imamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla attığı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı etiketlediği tweet siyaset gündemine bomba gibi düştü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu başta olmak üzere İYİ Parti cephesinde tepkiye neden olan tweetle ilgili açıklama yapan Akşener ise şunları söyledi:

‘‘İnsanların konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun ilk örneği kendi partimizdir. Dolayısıyla hem sayın İmamoğlu’nun tweete hem de sayın Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan hürriyetçilik ilkesi içinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum.’’

BULDAN’DAN TEŞEKKÜR

Bu arada, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Twitter’da Ekrem İmamoğlu’na, “Teşekkürler Sn. Başkan” paylaşımıyla teşekkür etti.

İBB Başkanı İmamoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şu paylaşımı yapmıştı:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin