Akşener, Erdoğan’a seslendi: O masaya oturmaya niyetimiz yok, Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sert sözlerle yüklendi. Akşener, “Alamet’i farikası her fırsatta cıvık çıkışlar yapması değil, işini ciddiyetle, likayatle yapması olan ve tercihen güvenlik konusunda birkaç makale okumuş, Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır gerçek bir İçişleri Bakanı gerekiyor.” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘masayı terk et çağrısının’ ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’yi hedef almasına da tepki gösteren Akşener, “Bu masa 20 yıldır bizim gözümüzde aynı masadır. Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur. Çünkü biz o masayı yıkmaya, Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sert sözlerle yüklenen Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

YAKINDA BEŞAR ESAD’LA MAÇA GİDERSE ŞAŞIRMAYIN

Meral Akşener, “Sayın Erdoğan, Sisi’yle hasret giderdi. Sayın Erdoğan’ı futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşer Esad’la birlikte maça giderse şaşırmayın. Evet, görünen o ki Sayın Erdoğan seçimini Binali Beyden yana değil, Sisi’den yana kullanmaya karar vermiş. Sayın Erdoğan kazananın yanında olmayı sever, baktı ki İstanbul’da Ekrem başkan kazandı, biraz vakit aldı ama döndü dolaştı Sisi’yi seçti. Rabia işareti yapa yapa gezdiği elini Sisi’ye kaptırmış, Esma’nın onurunu da Katar’a bırakıp gelmiş oldu. Seçimlere yaklaştığımız son düzlükte yeni işareti olarak, Rabia ile Esma’yı değil artık Napolyon’u hatırlarsınız. Para para para…” dedi.

ERDOĞAN’A SERT SÖZLER: ÖZÜR DİLİYORUM DİYECEKSİN

“Madem bu noktaya gelecektiniz, Türkiye’ye bunca kaybı niye yaşattınız?” diyen Akşener, konuşmasının devamında, “Diplomatik, askeri, ticari anlamda bunun hesabını kim verecek Sayın Erdoğan? Önce çıkıp milletimizden özür dileyeceksin. Kişisel kaprislerime kapıldım, hata yaptım, milletimizden özür dilerim diyeceksin. Ben bu hatayı yapmasaydım Doğu Akdeniz’de Mısır’la Yunanistan değil biz anlaşabilirdik, özür diliyorum diyeceksin. Millete vereceğin hesaba çok az kaldı.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, Erdoğan’ın ‘masayı terk et çağrısının’ ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’yi hedef almasına ilişkin de konuştu. Akşener, şunları söyledi:

  • Bizim kararımız belli, irademiz net. Bizimkisi asil mi asil dimdik duruştur. İYİ Parti’nin kumar masasında yeri yoktur. İYİ Parti milletin geleceğiyle bahse girmez. Sayın Erdoğan ve küçük ortağının masası öyle bir kumar masasıdır ki masa her zaman kazanır. Bu hileli oyun her daim kasanın kazandığı, kazanamadığı yerde oyunun bozulduğu kirli bir oyundur. Onların kumar masası işte budur.
  • Bizden dahil olmamızı istedikleri masa budur. Bu masa 20 yıldır bizim gözümüzde aynı masadır. Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur. Çünkü biz o masayı yıkmaya, Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz.
  • Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin gitmediğini, bu devleti yönetemediğini sen de anlıyorsun. Sen hiç merak etme, milletimizle el ele verecek seni bu yükten kurtaracağız. Vasatlığa mahkum ettiğin bu büyük devleti ciddiyetle, liyakatle, adaletle çözeceğiz. Dert sensin derman İYİ Parti’de. Sorun sensin, çözüm İYİ Parti’de.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin