Akşener, Erdoğan’a seslendi: Maaş yetmez, Katar uçağını bağışla!

İ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akener, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ hakkında konuştu. Fox TV’de katıldığı canlı yayında gündemi değerlendiren Akşener, “3 emekli maaşımı Ankara’ya, 3 emekli maaşımı İstanbul’a bağışladım. Dekontu elimde. Bütün arkadaşlarımızı da bu konuda imkanları ölçüsünde yardım etmeye çağırıyorum. Biz sayın Erdoğan’dan yardım beklerken, o bize IBAN numarası verdi. Hasta garantili, geçme garantili mütahhitlere bu sene ödenecek para 21 milyar lira. En azından 3 ay mücbir sebeple bunlara para ödenmesin. Sayın Erdoğan meşhur Katar uçağını hemen bağışlasın. Benim mahallemde ihtiyaç sahiplerine sessiz sedasız yardım yapılıyor. Bunlar olabilir.” dedi.

3 HAFTALIK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİYDİ

Meral Akşener, ‘gönüllülük’ esasına dayanan ‘evde kalın’ çağrılarına da tepki gösterdi: “Valilerin başkanlığında her ilde bir sağlık komitesi kurulması tavsiyesi vermiştim, bunu yaptılar teşekkür ediyorum. Vatandaş, devleti yanında görmek ister. Zorunlu bir karantina, 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı ilan edilebilseydi bazı şeyler yolunda gidebilirdi.”

VATANDAŞA VERECEK PARA YOK!

“Bizim Merkez Bankası’nın ihtiyat akçesi vardı, bu bizim kefen paramızdı. Anlaşılan harcanmış. Askerin sokağa inmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan etmediklerini söylüyorlar, ben buna inanmıyorum, polisle de halledilebilir. Vatandaşın parasını ödeyecek kaynakları olmadığından ilan etmiyorlar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin