AKP’nin kayyımları ‘gönül’ değil ‘banyo belediyeciliği’ yapmış

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, AKP’nin atadığı kayyımların makam odalarına yaptırdığı banyoların görüntüsünü paylaştı.

Mızraklı, büyükşehir belediyesi başkanlık makamındaki bonyonun ardından, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) müdürlük odasının banyosunu da sosyal medyada paylaştı.

Makam mobilyalarına 2 milyondan fazla harcama

Mızraklı önceki dönem, Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevinden, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 2016’da kayyım olarak atanan ve son seçimde de AKP’den aday olan Cumali Atilla’nın belediyedeki makam odasına yaptırdığı lüks banyo ve yenilediği makam salonunun görüntülerini paylaşmıştı.

Belediye binasında yapılan tefrişat ve alınan mobilyalara 2 milyon 127 bin 725 lira ödendiği iddia edilmişti. İsrafın boyutunu gözler önüne seren görüntüler tepkilere yol açmıştı.

HDP’li başkandan videolu tepki

Mızraklı bu kez de DİSKİ Genel Müdürlüğü odasının videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Mızraklı, yapılan israfa “Gönül belediyeciliği değil banyo belediyeciliği yapmışlar” diye tepki gösterdi.

http://tr724.wpengine.com/akpli-kayyimin-yasadigi-luksu-ve-satafati-boyle-desifre-etti-bu-tuyu-bitmemis-yetim-diyenlerin-talani/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin