AKP’nin CHP’yi hedef aldığı video, resmi hesabından silindi

İktidar partisinin hazırladığı ancak ‘128 Milyar Dolar Nerede’ sorusunu yeniden gündeme getiren çizgi film videosu, AKP’nin resmi hesabından silindi. AKP’nin CHP’yi hedef aldığı video, CHP’liler tarafından da yoğun olarak paylaşılmış ve ‘128 Milyar Dolar Nerede’ sorusunun gündemin birinci sırasına çıkmasına neden olmuştu.

AKP’nin 24 Mart’taki kongresinde göreve gelen Medya ve Tanıtım Başkanlığı, CHP’yi eleştiren bir çizgi film hazırladı ancak beklenenin aksine proje AKP’yi zor durumda bıraktı. CHP’liler bile söz konusu videoyu paylaştı. Ayrıca AKP’nin önemli isimlerinin paylaşmadığı video partinin resmi hesabından kaldırıldı.

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AKP 7’nci olağan kongresinin ardından İzmir milletvekili Hamza Dağ, Medya ve Tanıtım Başkanı olmuştu. Dağ’ın adı, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan genel merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile yakınlığıyla gündeme gelmişti.

HAMZA DAĞ: MAKSAT HASIL OLDU

Hamza Dağ, videonun silinmesinin ardından sosyal medya hesabından şu değerlendirmede bulundu: “Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin