AKP’li ‘Yeliz’den 15 Temmuz Gazisi’ne: Tantana yapmayın

Tayyip Erdoğan’ın eski şoförü, AKP’li milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabında polemiğe girdiği 15 Temmuz Gazisi’ne “tantana yapmayın” dedi. Daha önce TBMM’de ‘ Yeliz Adeley’ takma ismi ile açtığı sosyal medya hesabından muhalefet milletvekillerini hedef aldığı ortaya çıkan AKP’li Çamlı bu sefer de  kişisel Twitter hesabından 15 Temmuz Gazisi’ne  “tantana yapmayın” dedi.

15 Temmuz Gazisi Yahya Tezgelen kişisel twitter hesabından, Ahmet Hamdi Çamlı ile görüşmek istediğini belirtti. AKP’li Çamlı, Tezgelen’in bu isteğine  “iyi de kardeşim medyadan mı konuşacağız, her yerde bize ulaşabileceğin kanallar, bilgiler var. Bu şekilde medya üzerinden mi konuşalım? Başka maksadın mı var? Anlamadım” cevabını verdi.

AKP’Lİ VEKİLDEN 15 TEMMUZ GAZİSİ’NE: TANTANA YAPMA

Tezgelen, Çamlı’nın bu cevabından sonra günlerdir kendisine ulaşmaya çalıştığını belirtip, “başka ne gibi maksadım olabilir”  dedi. Çamlı, 15 Temmuz Gazisi’ne  “bize herkes ulaşabilirken, senin ulaşamaman manidar” şeklinde yanıt verdi. Devamında Çamlı, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmadan kısa bir videosunu paylaştı. Videoda Çamlı’nın “tantana yapmayın” dediği görüldü.

15 TEMMUZ GAZİSİ’NDEN AKP’Lİ VEKİLE: OYUMU DA KANIMI DA HELAL ETMİYORUM

15 Temmuz Gazisi, Çamlı’nın  “tantana yapmayın” ifadelerini kullandığı videoyu paylaşmasından sonra, “Bir damla kanımı sana helal etmiyorum. Bu yaptığın şeyin adını koyamadım ama bunu izleyip de sana tepki göstermeyen kimseye hakkımı helal etmiyorum. Verdiğim oyu da helal etmiyorum” diye cevap verdi.

Tezgelen, İstanbul Milletvekili olan Çamlı’ya derdini anlatmak için ulaşmaya çalıştığını belirterek, “bu kadar sorun olacağını bilseydim asla yazmazdım, Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘şehitlere, gazilere yapılmış olanı bana yapılmış sayarım’ sözüne güvenerek yazdım” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Câhiller, kaba-saba herifler, sahtekârlar her yeri tuttu; okumuş, edep ve ahlâk sâhiplerine de memleketi zindan ettiler, terke mecbur bıraktılar . . .

    Nereye gidiyor, nereye varacak bu
    Türkiye böyle ???

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin