AKP’li vekile göre, o imzayı atanlara hapis bile gereksiz direk öldürülmeli!

AKP Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Meclis’teki konuşmasında HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği hak ihlalleriyle ilgili raporu eleştirirken, “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede bırakın hapishaneyi, yaşam hakkı bile vermezler” dedi.

Kavcıoğlu, Meclis’te yaptığı konuşmada HDP’nin raporunda görüş bildiren akademisyen ve gazeteciler için, “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede bırakın hapishaneyi yaşam hakkı bile vermezler” dedi. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu şunları söyledi:

“Türkiye’nin kıyım yaptığını (raporda) söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.”

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Bunca kini biriktirmek için çok bekledikleri belli olan siyasal islamcıların gerçek yüzünü deşifre etmiş . Zihniyet bu olduktan sonra ne denebilir ki? Sözün bittiği yerdeyiz maalesef……

  2. Sövmek bile saygı terimi olur bunlar gibi aşağılıklara. İnsan olarak doğup ne seviyelere düştüklerini kelimelerle izah dahi edemeyiz. Suratına bakınca tiksiniyorum böyle ne olduğu belirsiz şahısların

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin