AKP’li vekil aklandı; Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüne takipsizlik

AK Partili İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan ve intihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova ile ilgili soruşturmada takipsizlik kararı çıktı. 23 yaşındaki genç kızın patronu olan Şirin Ünal tarafından sürekli taciz edildiği ileri sürülüyordu.

Milliyet gazetesinin haberine göre, kararla ilgili değerlendirmede, genç kadının olaydan önce odanın kapısını içeriden kilitlediği, odada yalnızken daha önceden sakladığı Ünal’a ait silahı ateşleyerek intihar ettiği öne sürüldü. Kararda, “Kadirova’yı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intihara yardım eden kişi ya da kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır. Olayda bir başkasına atfı kabil herhangi bir kast, kusur ya da ihmalin bulunmadığı değerlendirilmiştir.” denildi.

Kadirova, bakıcı olarak çalıştığı Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde, 23 Eylül akşamı yaşamını yitirmişti. Ankara Emniyet Müdürlüğü, olayın ‘silahla gerçekleştirilmiş bir intihar’ olduğunu açıklamıştı. Kadirova’nın yakın bir arkadaşı, olaydan önce genç kadının kendisine, milletvekili Ünal’ın tacizine uğradığını ve kendini öldürmeyi düşündüğünü söylediğini öne sürmüştü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin