AKP’li Turan, faturayı CHP’ye kesti: Rehineleri kurtarmak için ne yaptılar?

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’nin ‘kapatılmak’ için herşeyi yaptığını ileri sürdü. CHP’yi de eleştiren Turan, “Sormalıyız, madem operasyon başarısız; 6 yıldır CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafından tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yaptı dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Gara’da 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesinden sonra HDP ve CHP’nin tutumunu eleştirdi. Turan, “HDP söylemleriyle ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yapıyor. HDP’nin Kandil’le fikri bağı olduğu gibi organik bağı da olduğu çok açık. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir görev bilmişler.” ifadelerini kullandı.

CILIZ KINAMA TURAN’A TATMİN ETMEMİŞ

“HDP’li yöneticiler cılız bir şekilde kınamaktan öteye gidemediler.” diyen Turan, şöyle devam etti: “Terör örgütünü lanetliyoruz, kahrolsun PKK diye bir şey duyduk mu? HDP ile iş birliği yapan, yol yürüyen CHP ve diğer partiler için de artık nerede durduklarını gözden geçirme vakti. ‘Dostlarımızla iktidar olacağız’ diyen Kılıçdaroğlu’nun, Gara’da insanlarımızın kalleşçe şehit edilmesinden sonra hedef alması gereken Sayın Erdoğan değil, terörle arasına mesafe koyamayan ‘aziz dostları’ olmalıydı. Sormalıyız, madem operasyon başarısız; 6 yıldır CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafından tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yaptı dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?”

YARGI GEREĞİNİ YAPACAKTIR!

“HDP milletvekilleri genel merkezlerine gider gibi Kandil’i kendilerine yol edinmişler. Soruyorum, bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var? Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin Meclisi’dir. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclise geldiğinde biz gereğini yapacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin