AKP’li siyasetçilere operasyon yapılacak iddiası: Listede Akşener de var!

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Mayıs ayının ilk günlerinde bazı siyasilere 15 Temmuz sonrası gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlar  kapsamında gözaltı yapılacağını söyledi. Öztürk bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük rakiplerinden biri olarak görülen MHP Başkan Adayı Meral Akşener’in de bu listede olduğunu iddia etti.

Öztürk’ün “Operasyon sırası siyasetçilere geldi” başlıklı yazısından ilgili bölümler şöyle:

“F… dönük operasyonlar, görevden almalar hızlanınca, sıranın siyasetçilere geldiği de sıkça konuşulur oldu. Önümüzdeki ayın ilk günlerinde bazı siyasetçilerin gözaltına alınacağı belirtiliyor, isim isim sıralanıyor. Bunlar arasında son dönemde ismi sıkça gündemde olan kadın politikacının adı da geçiyor. TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporunun geciktirilmesinin bir nedeni olarak da, bazı siyasilere dönük operasyonun beklenmesi, onların da raporda yer almasının sağlanması olarak gösteriliyor. (…)

(…) 20 bin civarında emniyet mensubu ihraç edildi. Cumhurbaşkanı’nın korumalarının da aralarında bulunduğu 9 bin 103 polis de son operasyonla açığa alındı. Emniyette bir kural vardır, hangi polisle ilgili herhangi bir ricada yüzden kimin kime referans olduğu bellidir.

Peki bunca F…. doldurduğunuza göre, bunların referansı olanları da açıklayın bakalım. Açıklayamazlar. Onlarla ilgili işlem yapamazlar. Çünkü referansları AKP milletvekilleridir. Bugün ihraç edilenlere, açığa alınanlara baktığımızda bunların önemli bir bölümünün de AKP döneminde göreve başlatılanlar olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanının korumalarının referansları kim acaba? Öğrenince sizler de çok şaşırırsınız…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin