AKP’li profesörden Soylu’ya, gazeteci için zehir önerisi!

AKP’nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla sosyal medya üzerinden tartışan gazeteci Erk Acarer için skandal bir öneride bulundu. Aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı da olan Aydın, Acarer için ‘striknin’ isimli zehir kullanılmasını önerdi. Striknin, genellikle hayvanların itlaf edilmesinde kullanılıyor.

2 milyar dolarlık vurgun yaptıktan sonra yurt dışına kaçan Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in yer aldığı fotoğraftaki üçüncü ismin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu tartışmalar sosyal medyada geniş yankı buldu. Gazeteci Erk Acarer de konuyu gündemde tutan isimlerden. Acarer, “Abi kardeş İngiltere’de dil eğitimi aldılar. Her gece kulüplerde, alkollü partilerde takılırlardı. Burada dinci orada cluber… Dayılarına çekmişler, o da DP yıllarında don alır, otel barından Miller içer partiye ödetirdi. Yalan, riya, sahtekarlık. Ne güzel şeysin Siyasal İslam” paylaşamında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Acarer’e sosyal medya üzerinden cevap verdi. Gazeteciye ‘soytarısın’ diyen Soylu, “Parası nereden ödendiği bilinen ve onlara oynayan soytarısın. İki kardeşten biri, hiç İngiltere’ye gitmedi. Diğerini lösemi tedavisinden sonra 6 aylığına ben gönderdim. İki genç de ağızlarına alkol sürmemiştir. Senin gibi soytarılar için bunların hiçbir önemi yok.” ifadelerini kullandı.

Skandal paylaşım ise bundan sonra geldi. AKP’nin Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Soylu’ya gazetecinin zehirlenmesini önerdi. Erkek Acarer’e verilen yanıtın altına yorum yapan AKP’li Aydın, “Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım; paçana dalanların ödülü onlara cevap değil striknin (C²0 H²² N² O²) olmalı” diyerek zehir önerdi.

Striknin, Nux vomica ağacından üretilen zehirli madde. Hayvan hakları kuruluşlarının karşı çıkmasına kadar sokak hayvanlarının itlafında kullanılıyor. Organik hücreleri bozarak harâb eden zehirli bir alkaloid olan Striknin az miktarda kullanıldığında tıpta ilâç olarak istifâde ediliyor.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin