AKP’li Özlem Zengin çark etti: Çıplak arama 60 yıldır var!

Son dönemde yaptığı açıklamalarda tepkilerin odağında yer alan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yaklaşık iki aydır sistematik bir saldırıya uğradığını öne sürdü. Karakol ve cezaevlerinde yapılan çıplak aramayla ilgili yazılı bir açıklama yapan Zengin, skandal uygulamanın varlığını bu kez kabul etti.

Zengin, “Olay ilk olduğunda, Genel Kurulu’nda muhalefetin bize yönelttiği her soruya gün içinde yanıt veririm. Ben devletin valisine, bakanlarına itimat etmeyecek miyim? Ben aldığım bilgilere dayanarak o olay ve o kişi için olmadığını söyledim. Gelmiş geçmiş 60 yıldır belki bu arama var. Avrupa’da, ABD’de, İsrail’de var. Havaalanlarına gittiğinizdeki aramalardan bir farkı yok.” dedi.

LÜTFÜ TÜRKKAN ARADI, ‘YANINIZDAYIZ’ DEDİ

Özlem Zengin’in açıklamalarına göre İyi Partili Lütfü Türkkan da kendisini arayarak ‘yanınızdayız’ demiş: “Lütfü Türkkan’a teşekkür etmek istiyorum. Lütfü Türkkan aradı, ‘Yanındayız merak etme’ dedi. Bu sabah Emine Erdoğan Hanımefendi aradı. Adalet Bakanımız, İçişleri Bakanımız konuyla çok yakından ilgilendiler. Ben zaten şikayetçi oldum. Fahrettin Altun Bey, İbrahim Kalın Bey, milletvekili arkadaşlarımın tamamına yakını çok büyük yakınlık gösterdiler bu konuya.
(Siz saldırı sonunda ne beklerdiniz?) Ben de bir kadın hareketi savunucusuyum. Gördüğüm şey şu; siyasete geldiğinizde, yere düştüğünüzde acaba hangi partidensiniz diye bakıyorlar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin