AKP’li Özhaseki başka partilerin oylarını ‘haram’ ilan etti

AKP’nin din üzerinden siyaset örneklerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin sözleri de eklendi. AKP dışındaki partililerin oylarını ‘haram’ ilan eden Özhaseki, ‘Orada helal oylarımızı kimseye kaptırmamak için çalışacağız. Onların oylarını zaten istemeyiz, bize haram ne lazım ya’ dedi.

BAKAN ‘KIYAMETTEN KURTULUŞUNUZ’, MİLLETVEKİLİ ‘ALLAH HESAP SORMAYACAK’ DEDİ

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar, Şanlıurfa’daki seçim konuşmasında, ‘Erdoğan’ı desteklemenin imanın gereği’ olduğunu söyleyerek, “Oyunuzu bize verirseniz, mahşerde Allah size hiçbir hesap sormayacak” demişti. Yine Eski bakan, AKP’li İsmet Yılmaz’ın, partisinin Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin’e oy isterken kullandığı ifadeler tepki çekmişti. Yılmaz, “Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum. İnanıyorum ki Hilmi Bey’e vereceğiniz destek, yarın ruzi mahşerde (kıyamet günü), yine sizin berat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Türk Hukuk Enstitüsü üyeleriyle buluştu. Çukurambar’daki bir otelde gerçekleşen buluşmada konuşan Özhaseki, yine CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın ‘sahte senet ile icra takibi yaptığı’ iddiasını gündeme getirdi.

Özhaseki, “Helal ortaklık devam eder. Makul vekalet, iyi iş devam eder ancak bir yerde bir define bulduysanız kesin kavga eder defineciler. Kavga etmeyen defineci hikayesi dinlemedim daha ben. Birbirine madik atmaya çalışırlar, madik atarken kavgalar çıkar. Ortada karşılaştığımız kirli ilişki bu. Açtıkça matruşka gibi bir şeyler çıkıyor. Dün akşam televizyonda izledim, bir sürü evraklar, belgeler, canının istediği yerde diyor ki ‘hukuk şöyle söylüyor’, canının istediği yerde diyor ki ‘hukuk ellerinde’. Bir dakika mahkemelerde kesinleşmiş bir iş var, o da sahte senet. Duruyor, duruyor. O, ‘Haseki var ya’ diyor. El insaf ya biz bu olayın ne içindeyiz, ne dışındayız. Bizi hiç ilgilendiren bir tarafı da yok ancak Ankara halkını ilgilendiriyor. Çık namusluca, dürüstçe bu işlerin ne olduğu anlat kardeşim ya. Anlat ya, bak durumun da iyiymiş, 15, 20 puan öndeymişsin. Keyfine bak ya” şeklinde konuştu.

‘BİZE HARAM NE LAZIM YA’

Sandık güvenliğinin önemli olduğunu söyleyen Özhaseki, “Orada helal oylarımızı kimseye kaptırmamak için çalışacağız. Onların oylarını zaten istemeyiz, bize haram ne lazım ya. Allah yanımızdan geçirmesin ama kendi helal oylarımızı da bunlara kaptırmamak, neticesinde de o gün zafer ipini göğüslemek, millete hizmet için beş sene koşmak istiyoruz” dedi.

HDP’NİN YÖNETİMDE MUTLAKA İŞE EL KOYACAĞININ İŞARETİ

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile AKP İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bir araya gelen Özhaseki burada yaptığı açıklamada ise HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamalarına değinerek, “Sezai Bey ittifak meselesinde kendilerinin dışlandığını hissedince, Ankara halkının gözünden kaçırılıp, saklanarak gizli ortak gibi pozisyona düştüklerini görünce, ‘Bir dakika, biz buradayız ne oluyor size böyle? İttifakın içinde biz de varız, yardım istediniz, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu bilecek ki kazanıyorsa sayemizde kazanıyor. Bizi inkar edemezsiniz, ret edemezsiniz, biz buradayız’ dedi. Yani bu HDP’nin bu işin içinde olduğunu ve sonuna kadar da bu işi devam ettirdiğini, yarın bir gün de yönetimde mutlaka işe el koyacaklarının işaretidir. Bu aslında bizim Millet İttifakı’nın söyleyemediği, sakladığı, utandığı bir durum. Fakat gerçeklik her zaman açığa çıkıyor. Orada da Sezai Bey çok net olarak ifade etti zaten. Burada yine Millet İttifakı tarafına bir dürüstlük düşüyor. Namusluca çıkıp söyleyecekler” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin