AKP’li Özhaseki: Sığınmacılar bazı şehirlerde sanayiyi ayakta tutuyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Suriyeli ve Afgan sığınmacılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özhaseki, “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüz binlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

AKP’li Yasin Aktay da önceki gün benzer ifadeler cümleler sarf etmişti.

AKP’li Mehmet Özhaseki, TV Kayseri’de katıldığı programda Suriyeli ve Afgan göçmenlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Meselenin birkaç boyutu olduğunu anlattı. Zorda kalan insanlara kapıların kapatılamayacağını söyledi.

İYİSİ DE VAR KÖTÜSÜ DE

Mültecilerin bazı şehirlerde sanayiyi ayakta tuttuğunu anlattı. Özhaseki, “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüz binlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar. Kayseri sanayisinde de öyle. İşçi bulamıyorlar, bu adamlar çalışıyor. Asayiş yönünden de öyle. Bizim aramızdaki oranlara bakıldığı zaman bizi geçen bir asayişsizlik yok. Her toplumun içerisinde iyisi de olur, kötüsü de olur. Gelenler içerisinde mutlaka olumsuz insanlar da vardır. Bunların sayı olarak suç işleme oranı bizden çok yüksek değil. Şu ana kadar da herhangi bir sıkıntı doğmadı. Bu insanların ekonomimize de katkıları var. İçlerinde okumu tahsilli olanlar da var.” dedi.

BUNLARI KİMSE GÖNDEREMEZ

“Bunları kimse de gönderemez.” ifadelerini kullanan Özhaseki, “İleri geri konuşuyorlar öyle. Öyle bir şeyin olacağını da kimse düşünmesin. Muhalefet liderlerinden birisi diğer muhalefet liderlerinden birisine ‘Boşuna popülizm yapmayın, gönderemezsiniz’ dedi. Evet, ne yazık ki öyle. İnşallah zamanı geldiğinde bir kısmı gider, kalanlar da uyum gösterirler.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin