AKP’li Özhaseki, ‘5’li çete’ tabirine tepki gösterdi: Başka insanlar ihalelere girdiler de elinden mi alındı?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, muhalefetin 5’li çete eleştirilerine tepki gösterdi. Özhaseki, “Başka insanlar vardı ihalelere girdiler de onların elinden mi alındı? Daha düşük fiyat verenler vardı da onlara verilmedi de özellikle bunlara mı verildi?” dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Mehmet Özhaseki, Valiliği ziyaret ederek, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü. AKP Mardin İl Başkanlığına geçen ve İl Başkanı Faruk Kılıç ile partililerle bir araya gelen Özhaseki, daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde AKP Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Muhalefetin şehir hastaneleri, köprü, havalimanları, Marmaray gibi hayırlı işlere hep karşı çıktığını söyleyen Özhaseki, “En son Çanakkale Köprüsü yapıldı, seslerini çıkaramadılar. Buna da ‘5 müteahhit’ falan demeye başladılar. Orada 2 Koreli var, yapan yerli firmalardan bir tanesi eski CHP milletvekili, biri de Nihat Özdemir. Başka insanlar vardı ihalelere girdiler de onların elinden mi alındı? Daha düşük fiyat verenler vardı da onlara verilmedi de özellikle bunlara mı verildi? Hayır. İftira, at atabildiğin kadar. Bütün hayırlı işlere de karşı çıkmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin