AKP’li Kenan Sofuoğlu, Ferrari’sini 10 milyon 650 bin TL’den satışa çıkardı: ‘Yabancıdan Yabancıya Satış’

Eski AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, 2021 yılında vergi ödememek için yabancı uyruklu olan eşinin üzerine aldığı Ferrari’sini satışa çıkardı. Sofuoğlu Ferrasi’ne 10 milyon 650 bin lira isterken otomobilin satış açıklamasında; “Ferrari SF90 Stradale Carbon Lift Yabancıdan Yabancıya Satış” ifadesi yer aldı. Aracın Türkiye’deki vergiler dahil fiyatı 45 milyon TL’nin üzerinde olduğu öğrenildi.

Sofuoğlu 2021 yılında dünyadaki en hızlı Ferrari olarak bilinen markanın SF90 modelini 680 bin Euro’ya satın almıştı. 2021’de Sofuoğlu’nun satın aldığı Ferrari 7,1 milyon TL yapıyordu.

Bu dönem AKP’den milletvekili adayı gösterilmeyen Sofuoğlu, araçlarında Türkiye’ye geçici olarak tetkik, tahsil ve çalışma amacıyla gelmiş olanların araçlarına tahsis edilen MA ile başlayıp MZ ile biten plaka harf gruplarını kullandığı için araçlarına vergi ödemiyor. Durum böyle olunca Sofuoğlu, lüks spor otomobillere neredeyse 5’te 1 fiyatına biniyor. Bu araç da yine “M” serisi ile başlayan plaka ile tescillendi.

24 Mayıs’ta satışa çıkan Ferrari için istenen bedel 10 milyon 650 bin TL oldu. Lüks spor otomobilin satış açıklamasında; “Ferrari SF90 Stradale Carbon Lift Yabancıdan Yabancıya Satış” ifadesi yer aldı.

İşte Sofuoğlu’nun satılığa çıkardığı Ferrari SF90 Stradale aracının detayları:

Yıl: 2021

Yakıt: Hybrid

Vites: Otomatik

KM: 6.554

Kasa Tipi: Coupe

Motor Gücü: 769 hp

Motor Hacmi: 3990 cc

Çekiş: Arkadan İtiş

Renk: Kırmızı

Garanti: Evet

Ağır Hasar Kayıtlı: Hayır

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin