AKP’li hâkim Nazilere özendi! Masumların idam edilmelerini istedi

Cemaat soruşturmalarıyla ilgili bir kitap hazırlayan Hâkim Selami Turabi, 15 Temmuz’dan sonra cadı avı sonucu tutuklanan on binlerce insanın idamla cezalandırılmasını ve ibreti alem için aleni infaz edilmesi gerektiğini yazdı.

AKP tarafından kritik görevlere atanan Doç. Dr. Hâkim Selami Turabi’nin ‘Terör Örgütleri ve Terör Suçları’ isimli kitabında yazdığı skandal ifadelerle adeta Nazilere özendi. Hukukçu kimliğiyle kitap yazan Turabi’nin “Hatta yeri olmamakla birlikte bu tarz devletine ve milletine ihanet edenlerin behemehâl ‘idam cezasıyla cezalandırılması’ ve ibreti alem için aleni infaz edilmesinin ‘gerçek adaletin’ gereği olduğu düşüncesindeyiz.” İfadeleri kullanması dikkat çekti.

Kitabında cemaat soruşturmalarına yönelik “FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmalarıyla ilgili slogan haline getirdiğimiz duruş şöyledir.’’ diyen Turabi, ‘‘Ne merhamet ne eziyet illa adalet, illa adalet.’ Bu örgütün panzehirinin adalet olduğunu düşüncesindeyiz. Ne küçümseyerek azılı üyelerinin cezasız kalması, ne de eziyet edilerek haksız konuma düşülmesi taraftarız.” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanlığında Genel Müdür Yardımcısı, Dış İlişkileri ve AB Genel Müdürlüğü, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Doçenti, Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü titrine sahip olan Hakim Selami Turabi’nin skandal sözlerine sosyal medyada tepki gösterildi.

4 YORUMLAR

  1. sasırmalımıyız, insanları ahlaksızlastırarak kurdukları somuru duzeni dunya duzenine donussun diye cabalayanların kurdukları tuzaklar henuz baslamıstı, 15 temmuzdan dorbes ay once Fethullah Gulen hoca sizin olmenizi isterler diye hatırlattı, ustune ustluk son tuzakları 15 temmuzdan sonra sorgusuz saldırı basladı. Bunca kotulugu yapıp infaza gecenler elbette gercegin ortaya cıkmasını istemeyecek mumkun olan en kısa surede gercegi ortaya cıkaracak insanları yok etmek isteyeceklerdir, istiyorlarda. Korkuyorlar, bırak devleti yonetmek insanların evlerine misafir edilmek icin kapıdan iceri sokulmayacak insanlar oldugu insallah herkes tarafından bilinecek. Merdi kıpti secaatin arzederken sirkatin soylermis.Fethullah hoca gibi diyelim karar kararabildigin kadar.

  2. İnsan azmanı bu çakalları görünce biyolojik değil belki ama bir ruh evriminin olduğu ortaya çikıyor.insan yaratilmişken sireten hayvana inkılab etmiş bu mahluk “kel en’ami belhum edall” ufkuna erişmiş.HAYALDİ GERÇEK OLDU

  3. Dilerim Rabbimden bu mahluk müsveddeleri itham ettikleri melek gibi insanlardan merhamet dilenir hale gelirlerde görecekleri insanlık karşısında belki utanirlar. Ütobik ama…

  4. Hizmet insanlarından kendine zarar gelmeyeceğini gece evini basmayacaklarını bildiği için böyle yazıyor. Gerçekte Hizmet tekiler terörist olsa idi ağzını açamazdı. Türkiye’de terör estiren, ülkeye ihanet eden bir sürü güruh var yazsana onlara böyle bir cümle. Ayrıca gerçek darbe yapıp ülkeyi yönetenler vardı. Hala onların uzantıları var. Niçin bunlar onlara bir şey diyemedi, yapamadı. Yarın Hizmet eski gücüne dönse ilk bunlar yağ yakacaktır. Bundan dolayı bunları kale almamak lazım.
    Zavallılar

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin