AKP’li değilsen, sınavda birinci de olsan mülâkatta sonuncusun!

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi olan Deniz Eren Demir, mülakatta elendi. Demir “Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, bilmiyorum.” dedi.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Deniz Eren Demir adlı öğretmen adayı, fizik alanında girdiği KPSS’de 88,295 puan alarak Türkiye 1’incisi oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi de (ÖSYM) birinci olduğuna dair belgeyi kendisine iletti.

Birincilik belgesini ÖSYM gönderdi

Fizik birincisi Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi. Demir, mülakatta elenince büyük bir şok yaşadı.

ÖSYM’nin açıkladığı 2018 sıralamasına göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye ikincisi olduğunu belirten Demir, “14 Aralık 2018 tarihinde mülakat sınavına katıldım. Ama tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim.” dedi.

Bir yılda ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim!

2016’da girdiği mülakatta da 95 puan aldığını hatırlatan Eren Demir, şunları anlattı: “Bütün soruları bildiğim halde ne oldu da bu yılki mülakatta elendim? Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım.

54 puan verilen son mülakatımda da soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin