AKP’li Çelik: AA muhabiri kılığındaki provokatöre gereği yapılıyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Bakan Süleyman Soylu’yla ilgili sorduğu sorunun ardından Anadolu Ajansı’nda işten atılan muhabir Musab Turan’ın yaptığını bedelini ödeyeceğini söyledi.

AKP Sözcüsü Çelik, konuyla ilgili olarak Twitter yaptığı paylaşımda “Ak Partimiz ve İçişleri Bakanımızla ilgili terör ve suç örgütlerinin ağzıyla konuşan AA muhabiri kılığındaki provokatöre gereği yapılıyor. Bütün provokatörler yaptıklarının bedelini mutlaka öder. Bu dilin hangi terör şebekelerinin dili olduğunu iyi biliriz. Bunlarla mücadele etme konusunda kararlılığımız tamdır.” ifadelerini kullandı.


Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Sedat Peker’in videolardaki açıklamalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili olan iddiaları sordu.

19 yıllık AKP’nin Süleyman Soylu’dan küçük olmadığını söyleyen Musab Turan şunları söylemişti:

“Bu narko-bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve 19 yıllık AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Çarşıda pazarda metrobüste herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız tek kelime etmiyor.

Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum; Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi?

Sayın bakanım 3.5 yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken ben utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin