AKP’li Cahit Özkan suçu kameraya attı: Yatay çekimde insanlar üst üste binmiş gibi gözüküyor

Vaka sayılarındaki korkunç artışa rağmen pandemi kurallarını hiçe sayarak kongre yapan AKP büyük tepki topladı. Kongredeki lebalep kalabalığa rağmen koronavirüs tedbirlerinin uygulandığını ileri süren AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “İnsanlar yatay çekimde üst üste binmiş gibi gözüküyor. Oysa o kalabalığın içinde bulunduğunuzda azımsanmayacak bir mesafe vardır” diye konuştu.

7. AKP Olağan Büyük Kongresi Ankara’da yapılırken, koronavirüs salgınına rağmen salonların tıklım tıklım olması vatandaşları çileden çıkardı. Sosyal medyadan yoğun tepki gelmesi üzerine AKP’li Cahit Özkan ise kongredeki kalabalık görüntünün çekim açısından kaynaklandığını savundu. Vatandaşların aklıyla alan eden Özkan şöyle konuştu:

“Kongre alanına gelen tüm delegelerin hepsi tek tek testlerden geçirilmiştir. Maske mesafe konularında tribünlerde elimizden geleni yaptık. Biz de o kalabalığın içinden geçtik ve kongre alanına girdik. Sizler de medya anlayışıyla takdir edersiniz ki orada yatay bir çekimi dikkate aldığınız zaman, 1 kilometrelik alanda insanlar yatay çekimde üst üste binmiş gibi gözüküyor. Oysa o kalabalığın içinde bulunduğunuzda azımsanmayacak bir mesafe vardır. Orada yatay bir kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum. Su içmek için zaruret haricinde maske kurallarına riayet ettik”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin