AKP’li belediyeyi ineğiyle protesto eden kişinin ahırı jandarma desteğiyle yıkıldı

Bursa’nın Kestel ilçesinde ahırına yıkım kararı çıkaran AKP’li belediyeyi kaçak villalara dokunmadığını belirterek ineğiyle belediye önünde protesto eden vatandaşın kaçak ahırı jandarmanın eşliğinde yıkıldı.

Kazancı köyünde yaşayan Bayram Yazıcı’nın ahşap ahırı kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Ahırın yıkımı için dün belediye ekipleri, iş makineleriyle adrese gitti. Jandarma güvenlik önlemi alırken, Yazıcı ailesi, ekipleri engellemek için yoğun çaba sarf etti. Ekiplerin tazyikli su ile ahıra müdahale etti. Bir kişinin o sırada kucağındaki bebek ile ahırdan da uzaklaştığı görüldü. Bayram Yazıcı’nın eşi de bir belediye personeline tokat attı.

BENZİN DÖKÜP KENDİNİ YAKACAĞINI SÖYLEDİ

Yazıcı’nın üzerine benzin döküp kendisini yakacağını söyleyen oğlu Ümit Yazıcı’ya ekipler müdahale etti. Bir süre ekiplere direnen, jandarma ekiplerinin çabasıyla eylemlerine son veren aile, yıkımı gözyaşları içinde izledi.

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Kazancı köyünde yaşayan Bayram Yazıcı, geçen hafta ineğiyle AKP’li Kestel Belediyesi’nin önüne giderek eylem yapmıştı. Yazıcı, eyleminde köyde başka kaçak yapılar olduğu belirterek, “Köyde saray gibi villalar duruyor. Hâkim ‘Bunların hepsi yıkılacak’ dedi ama duruyor” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin