Bu da AKP’li belediye başkanının dolar eylemi: Twitter’i cezalandıracağını twitter’dan açıkladı

Türkiye ile ABD arasında yaşanan Rahip Andrew Brunson krizinden sonra başlayan yaptırımlar ve döviz kurundaki hızlı yükselişi protesto için ilginç yöntemler uygulanıyor. Doların 6,4 lirayı geçmesi ve yaptırımların ardından AKPli Uşak Belediyesi ilginç bir karar alarak Google, Youtube,Twitter gibi sosyal medya kanallarına reklam bütçesi ayırmayacaklarını duyurdu. Ancak açıklama Uşak Belediyesi’nin resmi twitter hesabından yapıldı.

BAŞKAN DA TWİTER’E TWİTTER’DAN CEZALANDIRDI

‘Dolar 6 lira oldu diye teslim mi olalım’ diyen AKP’li Uşak Belediye başkanı Nurullah Cahan, twitter ve Amerika merkezli sosyal medya şirketlerini verecekleri cezayı yine twitterdan yaptı. Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla, ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilimin ardından, medya reklam planlamalarında ‘Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube’a ayrılan bütçenin tamamen kaldırıldığı duyuruldu.

Açıklamada “Bugün ülkemizin yaşadığı krizden sonra medya reklam planlamamızdan Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube’a ayırdığımız bütçeyi tamamen kaldırmış bulunmaktayız” denildi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini gösteren Uşak Belediye Başkanı AK Partili Nurullah Cahan ise “Ülkemizin üç yanı denizlerle, her tarafı düşmanlarla çevrili ama çalışmaya devam edeceğiz, yılmayacağız, başaracağız, kazanacağız. İstikrar devam edecek, Türkiye büyümeye devam edecek. Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. 17/25’te denediler, olmadı. 15 Temmuz’da denediler, olmadı. Şimdi de ekonomimiz üstünden taarruz başlattılar. Ne yapalım? Dolar 6 oldu diye teslim mi olalım? Boyun mu eğelim? Ülkenin anahtarını ABD’ye mi verelim? Bu ülkeyi eski günlerine götürmelerine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin