AKP’li belediye başkanı: İntiharların sebebi ekonomi olsaydı, ülkenin yarısı intihar etmeliydi

Mersin’de AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, insanların ekonomik sorunlar nedeniyle intihar ettiği iddiasını ilginç ifadelerle yalanladı. Gültak, “Ekonomiyle alakalı intihar olmaz. O zaman ülkenin yarısı intihar etsin.” ifadelerini kullandı. Gültak’ın açıklamaları, ülkenin yarısının ekonomik sıkıntı çektiğinin de itirafı.

Gazeteci Ayşenur Önal’ın haberine göre Akdeniz Belediyesi Haziran ayı 1. birleşimi yapıldı. Meclis’te 6 çocuk babası Abdullah Ertem’in intiharı CHP’li Meclis Üyesi Muhittin Ertaş tarafından gündeme getirildi. Ertaş, “Sabah bu haberi aldım gerçekten de yüreğim burkuldu. Ülkemiz gerçekten de çok derin ekonomik sorunlarla boğuşmakta. Bunu üzerine pandemi koşulları da ertelenince gerçekten de çok zor günler geçiriyoruz. Bugün haberlere düşen bir konu var; Şevket Sümer Mahallesinde 158. Sokakta ikamet eden Abdullah Ertem adında 5 kız ve bir erkek çocuğu olan inşaat işçisi kardeşimiz, girdiği ekonomik bunalımdan dolayı intihar etti. Bu çok üzücü bir haber. Kendisin Allah’tan rahmet diliyorum. Belediyemiz imkanları dahilinde ailesi ve çocuklarına ne yapabiliyorsak en fazlasıyla yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

GÜLTAK, BABANIN EKONOMİ NEDENLİ İNTİHARINA İNANMADI!

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ise, “Türkiye’de ilk kez intihar olmuyor. İntihar dediğiniz şey, sonuç itibariyle kesinlikle ekonomiyle alakalı intihar olmaz. Gidin psikiyatrikler, psikologlarla konuşun. En fakir, zavallı insan intihar eder mi? O zaman memleketin yarısının, dünyanın hepsinin intihar etmesi gerekir. Fakirlik, borçlu olmak intiharın sebebi midir? Hindistan’ın yüzde 80’i fakir, Pakistan, Afganistan, Afrika’ya gidin hepsi fakir. İntihar oldu, ekonomi kötü, AK Parti kötü. Buna da saygı duyuyorum. ‘Ekonomiden dolayı intihar etti’ deniliyor, İsveç, Norveç, Danimarka dünyada en çok intihar eden ülkeler. Neden intihar ediyorlar, parasızlıktan mı? İntiharın sonucu para değil, kişinin psikolojik sorunları, bunu ekonomiye dayandırmayın. Ortada travmatik bir durum var.” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin